Teraz czas na kotłownię w Domu Chłopaków

Avatar photoIrena Kuczyńska11 grudnia 20203min
Siostra-Tymoteusza-czolo.jpg

Przed siostrami dominikankami z Broniszewic kolejne wyzwanie – budowa nowej kotłowni. Potrzeba na to 220 000 zł. Chcemy, żeby powietrze, którym oddychają chłopaki, było czyste – twierdzą dominikanki. Wierzą, że dzięki sponsorom, uda im się zgromadzić środki na najnowszą, bardzo potrzebną, inwestycję.


Dzięki wsparciu tysięcy ludzi siostry zdołały wybudować dom dla 56 chłopaków, zadbały o jego otoczenie, utworzyły gospodarstwo dla zwierząt, gdzie chłopcy odbywają terapię, wyremontowały szkołę, warsztaty terapii zajęciowej, ogrodziły cały teren. Ostatnio sfinalizowały remont elewacji starego pałacu.

Została do wybudowania kotłownia, która ogrzewa pałac i szkołę. Stara znajduje się w pałacu, ale nie spełnia wymogów. Jest przestarzała i węglowa. Ze względów bezpieczeństwa trzeba ją wyprowadzić z pałacu. ” Chcemy też, żeby powietrze, którym oddychają chłopcy, było czyste, dlatego trzeba wybudować nową ekologiczną kotłownię, zainstalować eko-piece i przeprowadzić instalację grzewczą do odpowiednich rozdzielni” – tłumaczy siostra Agnieszka Tymoteusza Gil – administratorka Domu Chłopaków.Siostry mają nadzieję, że dzięki życzliwym ludziom, a tych nie brakuje, uda się nową kotłownię w budynku szkoły wybudować. Do tej pory udało się zebrać prawie 98 procent potrzebnej kwoty.
Więcej TUTAJ

Cieszą się też, że w surowym stanie, pod dachem, jest nowy dom, który w Broniszewicach dla 12 chłopaków z autyzmem, buduje anonimowy sponsor. Na portalu społecznościowym można oglądać wizualizacje pokojów, które uwzględniają upodobania i zainteresowania chłopaków.

RADIO CENTRUM Teraz kotłownia


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska