Generator Mocy
Po przekształceniu Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pleszewie w Centrum Usług Społecznych, w wyniku rozpoznania potrzeb mieszkańców miasta i gminy Pleszew, zaplanowano 4 nowe usługi: fizjoterapię (rehabilitację w domu pacjenta), utworzenie Centrum EMO – je, uruchomienie usług psychologa dla dorosłych i Generatora Mocy dla osób po 60. roku życia, który oferuje m.in. zajęcia ruchowe, warsztaty zdrowego odżywiania, ćwiczenia pamięci i koncentracji – mówi Aneta Gramala – Klińska – organizatorka usług społecznych.
Pani Basia z M-jak miłość
Zajęcia dla seniorów odbywać się będą w salach wiejskich w Kowalewie, Sowinie Błotnej, Zawidowicach, Ludwinie, Marszewie, na siłowniach zewnętrznych, na kręgielni, w bibliotece w Pleszewie, gdzie na spotkanie z seniorami – uczestnikami Generatora Mocy – przyjedzie Teresa Lipowska czyli pani Basia z „M-jak miłość” .
Pilates, tańce, uważność
Uczestnicy projektu a może ich być w sumie 80. dowiedzą się m.in. jak bez uszczerbku dla zdrowia toczyć kule na kręgielni, jak przyrządzić pizzę, jak ćwiczyć na siłowni zewnętrznej. Będą zajęcia z samoobrony, z pilatesu z gimnastyką, z medytacji i uważności, ale też z tańca zakończone Roztańczonymi Andrzejkami w Sowinie Błotnej.
Kijki na początek
Do udziału w projekcie trzeba się zapisać w CUS, wypełnić formularz i wpłacić 20 zł miesięcznie. Zapisy ruszyły. Pieniądze na sfinansowanie Generatora Mocy pochodzą z projektu Rozwój Wielkopolskiej Sieci Centrów Usług Społecznych ze środków Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021 – 2027 Priorytet 6. Działanie 06.13 Usługi społeczne i zdrowotne. Start projektu w w lipcu – prawdopodobnie będzie to marsz z kijkami – zdradza Aneta Gramala – Klińska.
Czytaj też: Centrum Usług Społecznych zamiast M-G OPS