Twórcy rodem z OKL-u

Avatar photoIrena Kuczyńska4 października 20203min
tworcy-z-OKL_1-czolo.jpg

W Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie, a dokładnie w Powozowni, można zwiedzać nową wystawę czasową „Twórcy rodem z OKL-u”.
Zaprezentowano na niej dorobek artystyczny osób związanych z gołuchowską placówką – aktualnie i w przeszłości.

W klimatycznej Powozowni, zbudowanej w czasach Czartoryskich, możemy oglądać prace przekazane przez artystów Ośrodkowi Kultury Leśnej ale przede wszystkim prace z ich kolekcji własnych  oraz pozostające w rodzinnych zbiorach.
Trwałe ślady pędzla, dłuta oraz myśli koncepcyjne dotyczące aranżacji wystaw, niejednokrotnie osobiście zrealizowanych pozostawiły cztery osoby: nieżyjący już Józef Witkowski – autor pejzaży parku i zamku, pasteli, rzeźb, medali, exlibrisów, twórca herbu gminy Gołuchów oraz rzeźbionego nagrobnego popiersia Adama Kubaszewskiego – współtwórcy gołuchowskiego parku. Emerytowani pracownicy OKL-u Barbara Czołnik – twórczyni obrazów i pasteli o tematyce przyrodniczej i Piotr Chwaliński – leśnik, muzealnik, artysta malarz, autor rzeźb w drewnie i w porożu.I jeszcze Rafał Walendowski – plastyk czynny zawodowo w OKL-u, artysta malarz – rysownik, fotograf, prezentujący swoje obrazy – zwłaszcza koni, na licznych wystawach także za granicą. Wystawę czasową „Twórcy rodem z OKL-u” można zwiedzać do końca tego roku.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska