Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej „Ty jesteś Europą” – z nagrodami!

Avatar photoIrena Kuczyńska20 listopada 20224min
konkurs-1.png
Rusza XI edycja Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej "Ty jesteś Europą". Organizuje go Punkt Europe Direct Ostrów Wlkp., który funkcjonuje przy Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości.

 

Konkurs  „Ty jesteś Europą” odbędzie się 7 grudnia 2022 r. w Zespole Szkół Technicznych ZAP w Ostrowie Wlkp. przy ul. Poznańskiej 43 w Ostrowie Wielkopolskim.

Bliżej Unii Europejskiej

Celem Konkursu, który organizuje Punkt EUROPE DIRECT w Ostrowie Wlkp. funkcjonujący przy Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości   w Ostrowie Wlkp. jest inspirowanie uczniów do zainteresowania się problematyką europejską, przybliżanie wiedzy o krajach Unii Europejskiej, uświadamianie młodzieży ich roli w zjednoczonej Europie, kształtowanie umiejętności korzystania z różnorodnych źródeł, dotyczących problematyki europejskiej, wzmacnianie poczucia tożsamości europejskiej.

Europejski Zielony Ład

Konkurs dotyczyć będzie wiedzy o Unii Europejskiej, w szczególności realizacji polityki „Europejskiego Zielonego Ładu”.

 

Nasz konkurs to największa inicjatywa tego typu w regionie Południowej Wielkopolski – podkreślają organizatorzy. Tegoroczna edycja Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej została objęta patronatem honorowym przez Posłankę do Parlamentu Europejskiego –  Sylwię Spurek.

Zgłoś się do konkursu!

W konkursie  „Ty jesteś Europą” mogą uczestniczyć uczniowie szkół ponadpodstawowych województwa wielkopolskiego, których nazwiska zostaną zamieszczone na formularzu zgłoszeniowym przesłanym w terminie do 2 grudnia br. przez placówkę szkolną (załącznik nr 1Formularz – szkoła), bądź indywidualnie (załącznik nr 1b Formularz – zgłoszenia indywidualne). Liczba miejsc jest ograniczona. O zakwalifikowaniu do udziału w konkursie decyduje kolejność zgłoszeń.

Ty jesteś Europą
Nagrody

W tej edycji konkursu „Ty jesteś Europą”, zwycięzcy otrzymają następujące nagrody:

• I miejsce: voucher o wartości 1 000,00 zł brutto ( tysiąc zł 00/100 gr)

• II miejsce: voucher o wartości 700,00 zł brutto (siedemset zł 00/100 gr)

• III miejsce: voucher o wartości 500,00 zł brutto ( pięćset zł 00/100 gr)

Voucher może zostać wykorzystany na zakup nagrody rzeczowej w postaci np. sprzętu sportowego, elektronicznego, AGD, itp. zaproponowanego przez zwycięzcę, po uzgodnieniu z Organizatorem konkursu.

Siedem wyróżnionych osób otrzyma: powerbanki oraz gadżety i publikacje.

Szczegóły i formularze zgłoszeń: Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej – ty jesteś Europą

Formularz – szkoła


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska