Tydzień Aktywności Zawodowej i Społecznej z nagrodami, emocjami i kawą

Avatar photoIrena Kuczyńska22 marca 202314min
6419d9408f631_o_large.jpg
Prawie 1000 osób uczestniczyło w wydarzeniach Tygodnia Aktywności Zawodowej i Społecznej, który zorganizował Powiatowy Urząd Pracy w Pleszewie we współpracy z Fundacją Animacja.

 

W szkołach były lekcje o kompetencjach przyszłości, finał konkursu „Top in Job” na filmiki o swoim wymarzonym zawodzie, w Kawiarni Obywatelskiej rozmawiano o tym, jak zatrzymać młodych w Pleszewie. Tydzień Aktywności Zawodowej i Społecznej uaktywnił wiele środowisk – wolontariuszy młodych i starszych, uczniów, nauczycieli, przedsiębiorców, którzy fundowali nagrody, władze miasta i powiatu oraz  mieszkańców Pleszewa

Kawiarnia Obywatelska

Prawie 100 osób przyszło w poniedziałek do nowej kawiarni w kinie Hel  na rozmowy o życiu w mieście, gdzie co trzecia osoba przekroczyła 60 rok życia. Władze miasta muszą z jednej strony myśleć o poprawie jakości życia seniorów, z drugiej strony muszą zadbać o młodych, żeby z Pleszewa nie uciekali, zwłaszcza po studiach. Z wypowiedzi nastolatków wynikało, że priorytetem dla nich jest płatna praca, a na tę raczej w Pleszewie nie widzą szans. Brakuje im też miejsca, gdzie mogliby posiedzieć i pogadać – takim był kultowy Hades. O walorach życia w małym mieście mówiła Joanna Erbel – dziennikarka, aktywistka miejska z Warszawy.

Z lewej wicestarosta Damian Szwedziak i burmistrz Arkadiusz Ptak, z mikrofonem Joanna Erbel

Top in Job

Ponad 260 uczniów wzięło udział w konkursie tiktokowych filmików „Top in Job” o swoim wymarzonym zawodzie. Nadesłano i oceniono 42 filmy. Podczas Gali w pleszewskim liceum wręczono laureatom bogate nagrody ufundowane przez starostę ale też przez pleszewskich przedsiębiorców.

Grande Pric

Nagrodę GRAND PRIX ufundowaną przez prezesa firmy Famot Rafał Kwiatkowski wręczył Martynie Kubasik z Niepublicznego Liceum w Pleszewie  za filmik Lovebypages.

Szkoły średnie

I miejsce i nagrodę Starosty Pleszewskiego oraz nagrodę ufundowaną przez Prezesa firmy Spomasz wręczono Martynie Kubasik – uczennicy Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Pleszewie za pracę konkursową pt. Lovebypages. Film nagrywał kolega z klasy Kuba Grygiel.

II miejsce w kategorii szkół średnich i nagrodę Starosty oraz nagroda ufundowaną przez firmę Instal Chemik otrzymał film klasy 4 LTb Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie pt. Zawód marzeń-technik weterynarii.

III miejsce i nagrodę Starosty oraz nagrodę ufundowaną przez firmę Instal Chemik otrzymała klasa  4LTi Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie
za pracę konkursową pt. Możliwości zawodowe po technikum technologii żywności.

Szkoły podstawowe

I miejsce w kategorii szkół podstawowych i nagrodę Starosty oraz nagrodę ufundowaną przez firmę Kotłospaw Przemysław Wroński zdobyła  klasa 8a Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pleszewie.

I miejsce w kategorii szkół podstawowych i nagrodę Starosty oraz nagrodę ufundowaną przez firmę Kotłospaw Przemysław Wroński zdobył film klasy :
4 i 5 Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Monte Cassino
w Taczanowie Drugim.

II miejsce i nagrodę Starosty oraz nagrodę ufundowaną przez firmę Kotłospaw Przemysław Wroński zdobyła klasa 6a Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pleszewie  za pracę konkursową pt. Future jobs – przyszłe miejsca pracy.

III miejsce i nagrodę Starosty oraz nagrodę ufundowaną przez firmę Instal Chemik zdobyła klasa 8 Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Monte Cassino w Taczanowie Drugim za pracę konkursową pt. Wróżka prawdę Ci powie – zawód marzeń.

Chce być jak Messi

Oprócz nagród i statuetek były też wyróżnienia. Za ukazanie całościowej ścieżki kariery piłkarza, zaangażowanie uczestników, wykorzystanie rekwizytów, pomysłowość i spójność przekazu i ciarki na plecach doceniono klasy od 4 do 8 Zespołu Placówek Specjalnych w Pleszewie za pracę konkursową pt. Chcę być jak Messi. Twórcy filmiku otrzymali: wyróżnienie Starosty Pleszewskiego, bon ufundowany przez firmę Rolbud Michał Michalak, voucher na usługę cateringową od Macieja Vogta oraz bon ufundowany przez firmę Rystal, a także nagrodę rzeczową od LZS Kuczków.

Słodkie wyróżnienie

Wyróżnienie za słodkie podejście do tematu i ukazanie zawodu z pasją zdobył film pt. Cukiernik autorstwa Emilii Molskiej i klasy IF Zespołu Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie. Bon ufundowany przez firmę Rolbud Michał Michalak oraz voucher do wykorzystania na kręgielni ufundowany przez Cech Rzemiosł Różnych Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Pleszewie wręczył Starszy Cechu Sławomir Pisarski.

Mieli pomysł na biznes

Wyróżnienie za oryginalny przekaz, innowacyjne podejście do tematu, pomysł na własny biznes, zaangażowanie lokalnych przedsiębiorców dla: klasy 7a Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalewie za pracę konkursową
pt. Mam pomysł na biznes. Bon ufundowała firma Rolbud Michał Michalak oraz Fundacja Animacja

Być strażakiem

Wyróżnienie Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie, za zaangażowanie całej klasy, wykorzystanie rekwizytów, udział strażaków, spójność przekazu, dobrze dobraną muzykę, trzymanie w napięciu do końca otrzymuje  klasa 4 Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Kwileniu za pracę konkursową pt. Być strażakiem. Twórcy filmu otrzymali bon ufundowany przez firmę Rolbud Michał Michalak, voucher na usługę cateringową od Baru Bistro Duet Pleszew.

Wyróżnienie za kreatywność

Wyróżnienie za czytelność przekazu, kreatywność w ukazaniu zawodu projektanta, spójność, wykorzystanie wielu rekwizytów, walory artystyczne dla  klasy 8d Szkoły Podstawowej nr 1 im. 70 Pułku Piechoty w Pleszewie. Autorom filmu wręczono bon ufundowany przez firmę Rolbud Michał Michalak oraz voucher na usługę cateringową od Macieja Vogta.

Z życia fotografa

Wyróżnienie za ukazanie zawodu od podszewki, jego złożoności, za wykorzystanie rekwizytów i humorystyczne ujęcia dla dla klasy 6 Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Kwileniu za pracę konkursową pt. Z życia fotografa. W nagrodę dzieci otrzymały bon ufundowany przez firmę Rolbud Michał Michalak oraz voucher na usługę cateringową ufundowany przez Restaurację Styl i Smak Krystian Klak

Zawód marzeń

Wyróżnienie za pomysłowe i oryginalne podejście do tematu, zakończone dawką dobrego humoru dla klasy 4 Publicznej Szkoły Podstawowej im. Twórców Ludowych w Kuczkowie za pracę konkursową Zawód marzeń. Dzieci otrzymały bon ufundowany przez firmę Rolbud Michał Michalak oraz voucher na usługę cateringową od Restauracji Baks w Pleszewie

Youtuber w „Staszku”

O kompetencjach przyszłości rozmawiali z młodzieżą trenerzy w 9. szkołach pleszewskich. W piątek w pleszewskim „Staszku” z uczniami spotkał się absolwent Orestes Kowalski, znany youtuber, działacz na rzecz zwierząt, twórca kanału Everyday Hero, autor książki „Go vegan! 17 powodów, dla których porzucisz jedzenie mięsa”.  Mówił  o skutecznych formach prowadzenia rozmów i budowaniu zaangażowanej społeczności w internecie.

Mikrodotacje na ekoakcje

16 klubów wolontariatu uczestniczyło w zajęciach mikrodotacje na eko- akcje tworząc m.in. pokazy mody z odzieży używanej.

Tydzień Aktywności Zawodowej i Społecznej to  zasługa dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy Piotra Janiaka i jego współpracowników oraz Lucyny Roszak prezeski Fundacji Animacja, która prowadzi Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich i Centrum Wolontariatu, gdzie młodzież współpracuje z seniorami.

Szczegóły można podejrzeć na profilu: Powiatowego Urzędu Pracy

Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska