Ulica Piaski od mostku na Nerze do Zielonej Łąki wyremontowana

Irena Kuczyńska7 października 20223min
Zakończyła się przebudowa odcinka ulicy Piaski w Pleszewie od mostku na Nerze za cmentarzem komunalnym do skrzyżowania drogi powiatowej z drogą gminną w Zielonej Łące. Koszt inwestycji przekracza 3 000 000 złotych.
dsc_9505_niestandardowy.jpg

 

 

Ulica Piaski została zmodernizowana za pieniądze powiatu pleszewskiego przy wsparciu MiG Pleszew. I wciąż liczy na dotację z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Ulica biegnie równolegle do Drogi Krajowej nr 11 i bardzo dużo osób z niej korzysta, zwłaszcza właścicieli domków jednorodzinnych, które wyrastają jak przysłowiowe grzyby po deszczu.

Czytaj: Remont ul. Piaski od mostku na Nerze do Zielonej Łąki
Chodniki i ścieżka rowerowa

Zakres prac na drodze był bardzo szeroki. Poszerzono do 6 metrów jezdnię z podbudową, położono warstwę wyrównawczą i nową nawierzchnię asfaltową, utwardzono pobocza, wykonano nowe chodniki, ścieżkę rowerową, zjazdy na posesje, kanalizację deszczową, wymieniono rury, wyremontowano przepusty, oczyszczono i wyprofilowano rowy.

Bezpieczniej dla pieszych i kierowców

Na drodze pojawiły się znaki pionowe i poziome, co znacząco poprawi bezpieczeństwo kierowców, rowerzystów i pieszych. Ulica Piaski po remoncie to  przejścia dla pieszych, barierki ochronne i oświetlenie uliczne. Przy drodze pojawiły się zielone zakątki z drzewami i krzewami, ławeczki i kosze na śmieci. Jest też mostek na rzece Ner.

Powiat liczy na dofinansowanie

Koszt modernizacji drogi powiatowej przekracza 3 000 000 złotych. Poniósł go na razie powiat pleszewski, któremu Miasto i Gmina Pleszew dołoży 30 procent do kosztów modernizacji jezdni i 50 procent do budowy chodnika. Maciej Wasielewski starosta pleszewski powiedział Radio Centrum Kalisz, że wciąż jest nadzieja na dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, bo pleszewski wniosek jest na liście rezerwowej wojewody.

Ulica Piaski Foto Tomasz Wojtala