Więcej aut parkuje na Rynku

Avatar photoIrena Kuczyńska22 lipca 20202min
parking-rynek.jpg

Po zmianie zasad w Płatnej Strefie Parkowania w Pleszewie, zwiększyła się rotacja aut parkujących na Rynku.

Podczas gdy w maju zaparkowało tu około 5 000 kierowców, w czerwcu – po podwyżce opłaty za parkowanie, było ich ponad 8000, nie licząc kierowców, którzy skorzystali z opłaty za parkowanie za pomocą aplikacji mobilnej.

Od 1 czerwca w Pleszewie zmieniono zasady parkowania, wprowadzając dwie podstrefy – A – to Rynek, B- to pozostałe ulice.

W podstrefie A czyli na Rynku wprowadzono nowe ceny. Pierwsza godzina parkowania kosztuje 4 złote, druga 4,50 zł, trzecia 5 zł i kolejne po 4 zł. W podstrefie B czyli na pozostałych ulicach są to kwoty o połowę mniejsze, czyli dotychczasowe. Podnosząc ceny, brano pod uwagę zwiększenie rotacji parkowanych w Rynku samochodów. I chyba się udało, bo liczba kierowców parkujących w Rynku w czerwcu wzrosła i to znacznie. Podczas gdy w maju zaparkowało auta w Rynku 5000 kierowców, w czerwcu – kiedy opłaty podwojono, ich liczba przekroczyła 8000. Do tego trzeba dodać kierowców korzystających z mobilnej aplikacji.

Temat podwyżki cen za parkowanie w Rynku był jednym z poruszonych przez burmistrza Arkadiusza Ptaka podczas pierwszego live’a z mieszkańcami MiG na Facebooku. Tłumaczył on, że nie chodziło tu o zarobienie na kierowcach ale o zwiększenie rotacji aut na Rynku. Bo wcześniej były uwagi, że jeździ się w kółko po Rynku i nie można miejsca wolnego znaleźć.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska