Wielkanoc na pleszewskim Rynku z jajami na drzewach

Avatar photoIrena Kuczyńska8 kwietnia 20224min
277796486_404008998391982_5441949199609988173_n.jpg
Setkami pisanek udekorowano drzewa na pleszewskim Rynku. Wykonały je i powiesiły na drzewach dzieciaki z pleszewskich przedszkoli. To znak, że Wielkanoc blisko

Takie jaja są możliwe tylko na pleszewskim Rynku – mówią mieszkańcy miasta. Bezsprzecznie mają na myśli, przede wszystkim setki pisanek, które wykonali przedszkolacy i udekorowali nimi drzewa przed ratuszem. Bez wątpienia znaczy to, że Wielkanoc tuż tuż.

Jaja na drzewach – nadchodzi Wielkanoc
Pisanki wykonały i przyniosły przedszkolaki
Pisanki wiszą na drzewach – za tydzień Wielkanoc
Jaja, kura i zając

Ale nie tylko jaja na drzewach budzą radość pleszewian.

Wielkanoc blisko – na Rynku pojawiły się jaja i kura

Podobnie jak przed rokiem, na najważniejszym placu w mieście, pojawiły się  ogromne kolorowe jaja i wielka kura Kokorynka. Są one wdzięcznym tłem do rodzinnych zdjęć. Do kury i jaj, w tym roku dołączył duży zając w kolorowym kubraczku.

Wielkanoc blisko
Żywe zające i baranki

Jednak  to nie koniec atrakcji, które mają  wprowadzić pleszewian w atmosferę Wielkanocy. W sobotę, poprzedzającą Palmową Niedzielę, przez całe popołudnie, będzie można oglądać na Rynku zagrodę a w niej żywe zajączki i baranki – które są symbolem Wielkanocy, oraz egzotyczne alpaki.

Wielkanoc na pleszewskim Rynku
Zajączek i jajko
Na godzinę 16.00, na spektakl interaktywny „Zajączek i jajo”,  dzieci oraz rodziców zaprasza Zajezdnia Kultury w Pleszewie. Przez całe sobotnie popołudnie, dzieciaki zebrane na pleszewskim Rynku bawić będą animatorzy, którzy potrafią wydmuchać największe na świecie kolorowe bańki. Reasumując, w sobotę warto wpaść na Rynek.
Foto Roman Kazimierz Urbaniak i UMiG Pleszew

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska