Wojsko na Karczemce

Avatar photoIrena Kuczyńska30 lipca 20202min
Terytorialsi.jpg

Przez dwa kolejne weekendy sierpnia na terenie gminy Pleszew odbywać się będą ćwiczenia żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.Miejscem stacjonowania i ćwiczeń będzie dawny poligon wojskowy Karczemka – potwierdził radiu Centrum wicestarosta powiatu pleszewskiego Damian Szwedziak.

Do Pleszewa przyjadą żołnierze 125 batalionu lekkiej piechoty z Leszna, która wchodzi w skład 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Miejscem stacjonowania oraz ćwiczeń będzie były poligon wojskowy Karczemka, który po wyprowadzeniu pleszewskiej jednostki wojskowej pozostał w zasobach Skarbu Państwa a zarządza nim Liga Obrony Kraju – tłumaczy wicestarosta Damian Szwedziak. – Podczas szkolenia nie będą wykorzystywane środki pozoracji pola walki. Nie wystąpią żadne utrudniania oraz zagrożenia życia i zdrowia dla lokalnej ludności – zapewnia zastępca dowódcy 125 batalionu lekkiej piechoty WOT mjr Tomasz Płotczyk.
Przebywający na Karczemce żołnierze mogą po ćwiczeniach pojawić się w Pleszewie, dlatego informacja o ćwiczeniach „terytorialsów” została udostępniona opinii publicznej. Żeby mieszkańcy się nie dziwili, widząc mundurowych na ulicach miasta – mówi Damian Szwedziak. Dodaje, że powiat został poinformowany o ćwiczeniach i tą wiedzą z mieszkańcami się dzieli.

Foto Starostwo Powiatowe


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska