WOŚP-owy rozkład jazdy z wystawą w roli głównej

Irena Kuczyńska2 stycznia 20224min0
W Pleszewie trwają bardzo intensywne przygotowania do 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Imprezy odbywać się będą we wszystkie weekendy stycznia. Od poniedziałku do końca stycznia w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Pleszew można zwiedzać okolicznościową wystawę a na niej eksponaty i pamiątki z 29. pleszewskich finałów
3a.jpg

 

Wystawa jest czynna w godzinach otwarcia biblioteki. Na planszach identyfikatory, zdjęcia, wycinki z pleszewskich gazet, gdzie rozczulenie budzą zwłaszcza artykuły z początku lat 90. z biało – czarnymi fotkami, zdjęcia z licytacji w kinie Hel, zdjęcia z pracy sztabów WOŚP w siedzibie Domu Kultury, której już nie ma.

Agnieszka Matuszak komisarz wystawy
Złote serduszko Jana Klauzy

Na zdjęciach i w gablotach znajdziemy złote serduszka, licytowane przez pleszewian. Są WOŚP-owe gadżety – koszulki, kubki a z ub. roku maseczka. Na oddzielnej planszy jest część sprzętu, którą pleszewski szpital otrzymał od Orkiestry Owsiaka.

Wystawa chwyta za serce. Zmieniały się puszki, sposoby liczenia, pomysły na imprezy WOŚP-owe, wyrośli wolontariusze, niektórzy grają w Orkiestrze od lat. Wystawa to dzieło wolontariuszy WOŚP – komisarza wystawy Agnieszki Matuszak z biblioteki, Roberta Rajsa oraz Sławy Madalińskiej, Ani Kostki, Lidii Wieczorek, Ani Ciesiółki. Jest to też efekt współpracy sztabu z biblioteką.

Te przedmioty trafiły do szpitala dzięki WOŚP

Tymczasem już w sobotę o 18.00 koncert nauczycieli i uczniów szkoły muzycznej, tydzień później w Zajezdni Kultury „WOŚP- owo ROCK-owo”, 22 stycznia w Pub Piwnica otwarty turniej dart, nazajutrz w Zajezdni Teatr Prawie i Wielki i sztuka „Duety”, w przeddzień 30. Finału WOŚP Turniej Akademii Piłkarskiej Reissa w hali sportowej a o 17.00 w bibliotece „WOŚP-owe kino z Pawłem Sarbinowskim”.