Z językiem angielskim na zajęciach PUTW i na wycieczce do Londynu

Avatar photoIrena Kuczyńska10 czerwca 20243min
20240415_163737-1280x879.jpg
Grupa studentów Pleszewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku - uczących się języka angielskiego, odbyła wycieczkę do Londynu. Pomysł zrodził się na zajęciach a wyjazd zorganizowała wykładowczyni Weronika Michalak.

Wycieczka odbyła się już w kwietniu, kiedy w Londynie kwitły w parkach pierwsze wiosenne kwiaty. Jak pisze w swojej relacji jedna z uczestniczek Zofia Meller, uwagę pleszewian przyciągnęła dzielnica królewska. Byli oni nie tylko świadkami bardzo widowiskowej ceremonii zmiany warty z przejazdem konnym przy Pałac Buckingham ale również parady, w której brała udział gwardia szkocka.

Byliśmy w Muzeum Historii Naturalnej  Historii Naturalnej, Muzeum Techniki oraz Muzeum Brytyjskim – pisze pani Zofia. Z wielką przyjemnością przeszliśmy tunelem pod Tamizą i odbyliśmy rejs rejsem po rzece. Podziwialiśmy kultowy  most Tower Bridge. Byliśmy w Greenwich, gdzie znajduje się południk 0.

Każdego dnia pleszewscy studenci spoglądali na Big Bena -16 piętrową gotycką wieżę zegarową i symbol Londynu na wschodnim krańcu gmachu parlamentu. Nie obyło się bez wycieczki piętrowym autobusem po mieście. W czasie pobytu w Londynie wszystkie trasy pokonywali  turyści rozbudowanymi liniami metra, które jest drugim w Europie, pod względem długości i najstarszym na świecie.

W programie pobytu nie zabrakło przejścia przez tętniące życiem ulice Soho w rozrywkowej części Londynu West End. Była też podróż w przeszłość za sprawą średniowiecznej twierdzy Tower ale też zderzenie z nowoczesnością przy budynkach City of London.

Zofia Meller podkreśla, że wycieczka z językiem angielskim w tle była inspirująca. Dlatego studenci PUTW snują plany na kolejne wyprawy pod kierunkiem wykładowczyni języka angielskiego Weroniki Michalak.

Czytaj też: Czy PUP w Pleszewie będzie miał ofertę dla seniorów

 

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska