Zakażenia w Domu Pomocy Społecznej

Irena Kuczyńska10 października 20202min
DPS-Pleszew.jpg

Siedmioro pracowników Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie z potwierdzonym zakażeniem COVID-19 przebywa w izolacji a ich bliscy trafili na kwarantannę. Mieszkańcy całego domu zostali objęci nadzorem epidemiologicznym. Na razie nie wykazują objawów zakażenia.O tym, że są zakażeni, dowiedzieli się po badaniach przesiewowych, przeprowadzanych w Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie. Siedmioro pracowników pleszewskiego domu przebywa więc izolacji, także ich rodziny zostały objęte kwarantanną.
Kwarantanna nie dotyczy mieszkańców DPS-u, ponieważ cały personel placówki pracuje w pełnym zabezpieczeniu. Jednak – co podkreśla Jolanta Ulatowska – Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pleszewie, wszyscy pozostają w nadzorze epidemiologicznym. Badaniom przesiewowym poddawani są kolejni pracownicy DPS-u z budynku przy ul. Malińskiej.
Warto dodać, że na utworzonym 3 dni temu oddziale dedykowanym pacjentom z COVID-19 w pleszewskim szpitalu, w piątek było 17 pacjentów, co potwierdził radiu Centrum prezes PCM Błażej Górczyński.
Więcej TUTAJWolne były tylko 3 łóżka tzw. respiratorowe. Ale i one zostaną udostępnione pacjentom, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Na tym oddziale znajdują się respiratory zakupione dla szpitala przez samorządy powiatu pleszewskiego w marcu. Wszystkie dotarły już do Pleszewa.

RADIO CENTRUM Więcej wirusa w DPS