Żeby mieć wyremontowaną drogę, trzeba mieć jaja a czasem walnąć w stół

Avatar photoIrena Kuczyńska21 lutego 20246min
IMG_20240220_175834-1280x721.jpg
Mieszkańcy Ludwiny  nie doczekali się przyjazdu starosty na zebranie wiejskie, na którym miała być omawiana modernizacja drogi. Obecny na zebraniu przewodniczący Rady Powiatu - były burmistrz Pleszewa Marian Adamek, zachęcał mieszkańców wsi do nieodpuszczania sprawy remontu, a "jeśli trzeba, nawet do walnięcia w stół".

 

Mieszkańcy wsi Ludwina na wiele dni przed zebraniem wiejskim zasypywali mnie zdjęciami dziurawej drogi biegnącej przez wieś. Kinga Jaśkowiak pisała, że czeka na modernizację drogi 6 lat, czyli tyle ile we wsi podpleszewskiej mieszka.  Na wtorek mieszkańcy podpleszewskiej wsi zwoływali się na zebranie wiejskie, na które – jak mówili – zaprosili starostę, jako że droga w ich wiosce jest w zarządzie powiatu. 

Droga powiatowa we wsi  Ludwina foto Agnieszka Cierniak

Wasielewski nie dojechał

Niestety, Maciej Wasielewski, ”na Ludwinę”, bo tak potocznie się mówi, nie dotarł. Natomiast na zebraniu był obecny były burmistrz Pleszewa – aktualnie Przewodniczący Rady Powiatu Pleszewskiego Marian Adamek. Jak relacjonowali mi uczestnicy zebrania, Adamek obejrzał z należytą uwagą prezentację zdjęć dziurawej drogi po czym zapewnił mieszkańców wsi Ludwina, że ”po ostrej wymianie zdań” na Zarządzie Powiatu, udało się wprowadzić do budżetu 50 000 zł na stworzenie dokumentacji projektowej drogi, co może potrwać kilka miesięcy.

Adamek pouczał sołtysa

Marian Adamek, który podobnie jak starosta Maciej Wasielewski, będzie się ubiegać o mandat radnego powiatowego w Pleszewie, zachęcał mieszkańców Ludwiny, żeby „nie odpuszczali” i przypilnowali powiat czyli starostę, który za drogę odpowiada. Panie sołtysie!Trzeba mieć jaja i czasem nawet walnąć w stół u starosty i pytać, ile jeszcze trzeba czekać”– pouczał Andrzeja Mizerkiewicza, przewodniczący Adamek.

Ludwina – zebranie wiejskie foto UMiG Pleszew
Zebranie we wsi Ludwina – z prawej Marian Adamek – Przewodniczący Rady Powiatu Pleszewskiego
Co starosta ma na myśli?

Rozważano też informację, którą zamieścił na swoim profilu starosta, dotyczącą planowanych inwestycji, gdzie zaplanowano remont 1 km drogi w Ludwinie. Tymczasem cała droga ma około 1,4 km. Zastanawiano się, który kawałek drogi Maciej Wasielewski miał na myśli.  Przewodniczący zapewnił, że dziury w drodze w marcu będą załatane.

Coś drgnęło

W sumie mieszkańcy Ludwiny – moi informatorzy, byli zadowoleni. Otrzymali od Adamka zapewnienie,  że coś w sprawie drogi drgnęło ale też podpowiedź, co trzeba robić, żeby nie skończyło się tylko na tym jednym drgnięciu. 

Czytaj też: Droga jak szwajcarski ser


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska