Zmiana proboszcza u św. Floriana

Avatar photoIrena Kuczyńska18 czerwca 20183min
ks.-Krzysztof-Guziałek-czolo.jpg

Parafia św. Floriana w Pleszewie powita 1 lipca nowego proboszcza.

Zostaje nim ks. kanonik Krzysztof Guziałek - proboszcz parafii w Chojniku, dobrze znany pleszewianom. Nowy proboszcz ma wybudować przy kościele Matki Boskiej Częstochowskiej plebanię.

Księdza kanonika Guziałka Pleszew bardzo dobrze zna. W latach 90. był wikariuszem najpierw w parafii Najświętszego Zbawiciela, potem w parafii Ścięcia św. Jana Chrzciciela. Jest kapelanem Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Pleszewie. Bywa w mieście na uroczystościach brackich.

Jubileusz KBS w Pleszewie

Kilka lat temu usłyszała o nim cała Polska. W warszawskiej klinice przeszczepiono mu wątrobę. Parafianie z Chojnika bardzo się modlili o zdrowie proboszcza. Operacja udała się, „ksiądz powrócił do wiernych i niósł im ducha pocieszenia” – wynika z filmu zamieszczonego w internecie.

W 30. roku kapłaństwa, decyzją biskupa kaliskiego, ks. Guziałek wraca do Pleszewa, do parafii św. Floriana jako proboszcz.

Wiadomo, że ma zbudować przy  kościele  Matki Boskiej Częstochowskiej plebanię, za pieniądze pochodzące ze sprzedaży parafialnej ziemi.

O budowie plebanii w tym linku:https://irenakuczynska.pl/bedzie-nowa-plebania/

Ze stanowiskiem proboszcza, po 12 latach, żegna się ks. kanonik Tadeusz Pietrzak, za którego wyremontowano stary kościółek św. Floriana.

Ks. kanonik Tadeusz Pietrzak

Z parafią św. Floriana się nie żegna, zostaje tu jako rezydent. Przechodzi na emeryturę ze względów zdrowotnych – usłyszeli parafianie w niedzielnych ogłoszeniach duszpasterskich.

8. Z dniem 1 lipca , nastąpią zmiany personalne w naszej parafii. Ks. Mateusz Klaczyński, od 2 lipca będzie wikariuszem w parafii Wszystkich Świętych w Liskowie – dekanat koźminkowski, a ksiądz proboszcz odchodzi na emeryturę zdrowotną i od 2 lipca zostanie rezydentem w parafii. Na miejsce proboszcza przychodzi Ks. kan. Krzysztof Guziałek , dotychczasowy proboszcz w parafii Chojnik.

Historia kościółka św. Floriana w tym linku:https://irenakuczynska.pl/historia-kosciolka-sw-floriana-najstarszego-budynku-pleszewie/

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska