Zmiany w pleszewskim szpitalu, nowe windy, bufet, toalety

Avatar photoIrena Kuczyńska8 sierpnia 20233min
321982768_700416811468432_6837766653446258362_n.jpg
Nowe windy, zmiany w zapleczu gastronomicznym, nowa toaleta dla osób niepełnosprawnych - takie i inne zmiany nastąpią w najbliższym czasie w Pleszewskim Centrum Medycznym. 
 
Na zmiany szpital otrzymał  prawie 400 000 zł dofinansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pleszewskie Centrum Medyczne dokłada do tego prawie 800 000 zł z własnego budżetu. 
Nowe windy i stołówka
Zmiany rozpoczną się od wymiany dwóch dźwigów towarowych na windy osobowe, wyposażone w panele sterujące dla osób niedowidzących i niewidzących. Umożliwią one dostęp do nowej sali wielofunkcyjnej, która będzie pełnić rolę stołówki i sali konferencyjnej, również zaadaptowanej do potrzeb pacjentów z niepełnosprawnościami – podkreśla Błażej Górczyński, prezes PCM. Ze stołówki korzysta personel, pacjenci i odwiedzający. Nowe windy ułatwią dostęp do części administracyjnej na szpitala pierwszym piętrze. Do tej pory można było tam dotrzeć tylko klatką schodową.
Diagnostyka po bufecie
Prace remontowe podzielono na dwa etapy. Pierwszy ma być zakończony do połowy listopada, a drugi do końca maja przyszłego roku. Wolne pomieszczenia po bufecie, pozwolą na rozbudowę pracowni endoskopowych, co jest konieczne zwłaszcza, że pleszewski szpital stawia na rozwój  chirurgii onkologicznej. Zaś diagnostyka endoskopowa jest jednym z najważniejszych sposobów rozpoznawania i leczenia nowotworów jelita grubego – dodaje prezes Górczyński.
Centrum Diagnostyki

Warto przypomnieć, że PCM ma w swoich strukturach Centrum Diagnostyki i Leczenia Raka Piersi, które zajmuje się z dużym powodzeniem profilaktyką i leczeniem tego rodzaju nowotworu.

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska