100 mieszkań pod wynajem

Avatar photoIrena Kuczyńska4 grudnia 20182min
bogusza-dom-1-1280x710.jpg

Sto mieszkań pod wynajem zamierza wybudować w Pleszewie nowy burmistrz Arkadiusz Ptak.

Jedną z lokalizacji jest działka na rogu ulicy Poznańskiej oraz Bogusza na miejscu wyburzonego domu kultury oraz starej kamienicy pod numerem 35.

Aktualnie mieszkaniami pod wynajem dysponują tylko deweloperzy i to oni dyktują ceny wynajmu, nie dla wszystkich do przyjęcia. Arkadiusz Ptak zdradził radiu Centrum, że miasto chce wejść na rynek nieruchomości jako gracz.

„Nie chcemy zaburzać interesu prywatnym deweloperom, którzy bardzo rozwinęli budownictwo mieszkaniowe, ale musimy budować swoje mieszkania bo potrzeby są duże” – podkreśla nowy burmistrz.

Projekt pierwszej kamienicy pod wynajem w centrum miasta już jest. Budowa ruszy po przeniesieniu domu kultury na dworzec i wyburzeniu starych kamienic.

Plany nowego burmistrza są ambitne, w ciągu 5 lat chce wybudować 100 mieszkań.Na sfinansowanie inwestycji trzeba szukać pieniędzy. Aktualnie miasto dysponuje tylko lokalami komunalnymi i socjalnymi, buduje też na Maliniu bloki z mieszkaniami na sprzedaż.

A przecież nie każdy chce mieć mieszkanie na własność. Zwłaszcza, jeśli trafił do Pleszewa do pracy i jeszcze nie wie, czy zostanie tu na stałe.

Radio Centrum100 mieszkań pod wynajem


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska