Rowerowy Rajd z okazji Dnia Polskiej Niezapominajki z Gołuchowa do Macewa

Avatar photoIrena Kuczyńska2 maja 20244min
Goluchow-1-1280x857.jpg
Gołuchowskie Centrum Kultury Zamek zaprasza w sobotę do udziału w Gołuchowskim Rajdzie Rowerowym Święto Polskiej Niezapominajki. 13 - kilometrowa trasa powiedzie  z parkingu Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie przez Tursko i Jedlec do Macewa. Na mecie odbędą się II Gminne Zmagania na Rowerkach Biegowych dla Dzieci...
W Gołuchowskim Rajdzie Rowerowym Święto Polskiej Niezapominajki może wziąć udział każdy, kto pomiędzy 13.30 a 14.00 pojawi się z rowerem na parkingu Ośrodka Kultury Leśnej przy ul. Działyńskich nieopodal drewnianej figury żubra.
Na starcie wszyscy otrzymają plakietki z numerami, które wezmą udział w losowaniu nagród, w tym roweru ufundowanego przez wójta i radnych.
O 14.00 rowerzyści wyruszą malowniczą trasą na Tursko przez Jedlec do Macewa, gdzie w parku wyznaczono metę. Około godziny 16.00 rozpoczną się II Gminne Zmagania na Rowerkach Biegowych dla dzieci od lat 2 do 5. Zawody nie są wyścigiem – mają na celu promocję aktywności fizycznej – wymagany swój rowerek i kask – podkreśla Patrycja Walerowicz – Wojtkowiak – dyrektorka Gołuchowskiego Centrum Kultury „Zamek”.
Na mecie rajdu zaplanowano kiełbaski z grilla, bookcrossing, teatrzyk kamishibal, kolorowanie na polanie i inaugurację IX Edycji Akcji „Przyjeżdżajcie do Gołuchowa”. Będzie promowana akcja „Pomaganie za Jechanie”  i zbiórka pieniędzy na rzecz Dominiki i Dawida z Jedlca. Święto Polskiej Niezapominajki w Gołuchowie to impreza dla rodzin, nie tylko z gminy Gołuchów.
Regulamin Zmagań na Rowerkach i Oświadczenie dla rodziców dostępne pod linkiem: https://goluchow.pl/…/ii_gminne_zmagania_na_rowerkach…

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska