AGROMARSZ z kukurydzą, przyjazną energią i wielkopolskimi potrawami

Irena Kuczyńska1 października 20223min
W niedzielę w Marszewie odbędą się Jesienne Targi Rolno-Ogrodnicze AGROMARSZ pod hasłem „Przyjazna energia w domu i zagrodzie”.
WODR-14.jpg

Podczas targów AGROMARSZ odbędzie się II Piknik Wielkopolskich Kobiet Gospodarnych zaś na poletkach demonstracyjnych Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego trwać będzie Dzień Kukurydzy.

Zielona energia

AGROMARSZ to kiermasz rolno – ogrodniczy ale też prezentacja nowoczesnych środków do produkcji rolniczej, ciągników, sprzętu rolniczego, materiałów budowlanych oraz urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii.

To właśnie „zielona energia” będzie tematem przewodnim targów a osoby zainteresowane, będą miały możliwość rozmowy z fachowcami na temat m.in. fotowoltaiki i magazynów energii.

Kukurydza i kulinaria

Na poletkach demonstracyjnych będą przedstawione liczne kolekcje odmian kukurydzy a przedstawiciele hodowców i dystrybutorów opowiedzą o szczegółach uprawy. AGROMARSZ to także II Piknik Wielkopolskich Kobiet Gospodarnych organizowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, podczas którego zostaną nagrodzone członkinie Kół Gospodyń Wiejskich – laureatki konkursu „Skarby wielkopolskiej spiżarni”. Konkursowe potrawy będą demonstrowane pod namiotem.

Recycling i doradztwo

Na głównym placu targowym odbywać się będzie pokaz artystycznego recyklingu przedmiotów pt. „Jesienno-ekologiczne impresje w kolażu”. Przez cały czas trwania Jesiennych Targów Rolno – Ogrodniczych dostępni będą doradcy Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, którzy udzielą informacji o aktualnych projektach, między innymi o platformie doradczej eDWIN.

Parkingi i dojazdy

Dla gości targowych przygotowano 3 parkingi a na drogach dojazdowych do Marszewa od 9.00 do 16.00 wprowadzone będą zmiany organizacji ruchu.

AGROMARSZ mapa terenów targowych