Autor “Transsyberyjskiej” w Pleszewie

Irena Kuczyńska10 maja 20213min
W czwartek 13 maja  Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pleszew zaprasza na spotkanie Piotrem Milewskim  - podróżnikiem, lektorem podręcznika do nauki języka polskiego w Tokio, autorem bestselerowych książek „Transsyberyjska” czy „Dzienniki japońskie”. Spotkanie online rozpocznie się o godzinie 18.00.
Milewski-czolo.jpg
Piotr Milewski jest gościem wyczekiwanym, pleszewianie są spragnieni bibliotecznych spotkań z ciekawymi ludźmi i nawet spotkanie w przestrzeni wirtualnej wielu uszczęśliwia, zwłaszcza, że czas pandemii sprawił, że kompetencje cyfrowe zdobyło coraz więcej osób, zwłaszcza w wieku 60 plus.
Piotr Milewski  na pewno opowie o swoich podróżach po Azji czy po Islandii, o podróży słynną Koleją Transsyberyjską, o doświadczeniach, które zdobył pracując w japońskiej korporacji – podkreśla dyrektorka biblioteki Zuzanna Musielak – Rybak.
Piotr Milewski jest autorem bestsellerowych książek „Transsyberyjska” (2014), „Dzienniki japońskie” (2015) i „Islandia” (2018). Współautorem  książki „Hokkaido. Japonia bez gejsz i samurajów” (2006) oraz antologii „Azja. Opowieści podróżne” (2018).
Pisze po polsku, angielsku i japońsku. Publikuje teksty i zdjęcia w licznych czasopismach i na portalach: w National Geographic Traveler, Magazyn Kontynenty, Magazyn USTA, Rzeczpospolita, Gazeta Wyborcza, Tygodnik Powszechny, Podróże, Odra, Zwierciadło, Kwartalnik Literacki WYSPA, Poznaj Świat, Miesięcznik społeczno-kulturalny “Teraz” (w Filadelfii), Gazeta Polska w Japonii oraz japońskich Mainichi Weekly, Hokkaido Shimbun, Gengo i Tetsudō Fan.
Wydarzenie odbędzie się w formule online. Uczestnicy będą mogli je śledzić na Facebooku i tą drogą również zadawać pytania.
Spotkanie w bibliotece  jest częścią projektu “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, który dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w ramach programu “Partnerstwo dla książki”.