Biblioteka szuka nowego dyrektora

Avatar photoIrena Kuczyńska14 stycznia 20213min
biblioteka-w-Pleszewie-1.jpg

Burmistrz Pleszewa ogłosił konkurs na dyrektora Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Pleszew, która pełni też zadania biblioteki powiatowej. Po 17 latach kierowania pleszewską książnicą na emeryturę przechodzi Elżbieta Mielcarek.

Oferty na konkurs można składać do 21 stycznia. Kandydat na dyrektora musi zaprezentować m.in. autorski program działania biblioteki. Poprzeczka jest ustawiona bardzo wysoko. Czytelnicy w Pleszewie zostali przyzwyczajeni do bardzo różnorodnych form działalności Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie. I od następcy lub następczyni Elżbiety Mielcarek będą mieli bardzo duże oczekiwania.

Kandydat lub kandydatka musi mieć wyższe wykształcenie, trzyletnie doświadczenie pracy na samodzielnym stanowisku, posiadać znajomość problematyki instytucji kultury, doświadczenie w pozyskiwaniu środków unijnych, predyspozycje menadżerskie, być osobą kreatywną i dyspozycyjną. Do licznych dokumentów, których wykaz znajduje się w BIP UMiG Pleszew, kandydat lub kandydatka na dyrektora muszą dołączyć autorski program działania placówki.

W ciągu 72 lat istnienia biblioteka miała kierownika Stefana Łagodzińskiego i dwie dyrektorki: Ewę Szpunt od 1958 do 2004 i Elżbietę Mielcarek. Pierwsza siedziba biblioteki mieściła się w ratuszu, druga w byłym domu oświatowym Towarzystwa Czytelni Ludowych przy ul. Sienkiewicza 39, trzecia w pawilonie przy Słowackiego i czwarta w budynku dawnego dworca kolejowego.

Historia biblioteki TUTAJ

Czy pałeczkę po dwóch paniach przejmie trzecia pani, czy może to będzie pan menadżer? Nazwiska kandydatów poznamy po 21 stycznia, kiedy upływa termin składania ofert konkursowych.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska