Będzie nowa siedziba szkoły specjalnej … z boiskiem na dachu

Irena Kuczyńska7 stycznia 20244min
Jest zapewnienie władz powiatu o rozbudowie siedziby Zespołu Placówek Specjalnych w Pleszewie. Rozpocznie się za rok. Ma kosztować 27 000 000 zł. Starosta zaprezentował dziennikarzom wizualizację. Jest widoczne boisko na dachu
P1170119-1280x721.jpg

Powiat Pleszewski  ma plan, mamy wizję, wizualizację oraz podpisaną umowę na opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej dot. „Modernizacji infrastruktury szkolnej przy ul. Osiedlowej 1 w Pleszewie” z Biurem Usług Projektowych „Consolis” Tomasza Michalczaka z Grodziska – tłumaczył dziennikarzom starosta Maciej Wasielewski. Nowa siedziba szkoły będzie przystosowana do osób z niepełnosprawnościami.

 

Boisko na dachu

Demonstrując wizualizację, starosta  tłumaczył, że w projekcie jest budowa nowego trzykondygnacyjnego skrzydła szkoły (z windą) od ulicy Zielonej, rozbiórka prawej części budynku od ulicy Osiedlowej. Na miejscu wyburzonego łącznika gdzie teraz jest świetlica i garaż, powstanie strefa relaksu. W nowych obiektach znajdzie się sala sportowa, 33 klasy, gabinety specjalistów, zaplecze sanitarne i …  boisko na dachu.

Czytaj:Zespół Placówek Specjalnych – jedno wyburzą, drugie zbudują

Nowa siedziba szkoły – wizualizacja

Wejście od ul. Zielonej

Zaplanowano też nowe główne wejście do budynku oraz zatokę, w której bezpiecznie będą mogły zatrzymywać się samochody, dowożące uczniów do szkoły, co zapewni bezpieczeństwo dzieciom podczas wsiadania i wysiadania. Będą też nowe meble i nowe auto do przewozu dzieci do szkoły.

Miejsce rekreacji, które powstanie po wyburzeniu łącznika – w prawym górnym rogu widoczna siatka oddzielająca boisko na dachu
Boisko na dachu

Szkoła w kontenerach?

Budowa  nowej siedziby Zespołu Placówek Specjalnych rozpocznie się w 2025 roku. Koszt modernizacji 27 000 000 zł, z tego 22 000 000 zł to dotacja, którą powiat pozyskał z budżetu państwa. Władze powiatu rozważają postawienie na czas realizacji inwestycji, szkoły kontenerowej np. na placu w CKiW OHP lub na stadionie w Marszewie.

Nauka w trudnych warunkach

Aktualnie do Zespołu Placówek Specjalnych w Pleszewie przy ul. Osiedlowej uczęszcza 140 dzieci. Do tej pory uczyły się w bardzo trudnych warunkach, klasy były dzielone na grupy. Nie było windy, pomieszczenia nie są przystosowane  – co podkreślała Elżbieta Kwiatek, która od początku pleszewską placówką zawiaduje. We wrześniu 2021 roku świętowano 20 – lecie utworzenia ZPS    TUTAJ

Czytaj: Jasełka w Zespole Placówek Specjalnych

Dawna bursa

Przypomnijmy, że Zespół Placówek Specjalnych w Pleszewie dzieli budynek dawnej  bursy Zespołu Szkół Technicznych z Zespołem Placówek Opiekuńczych. Budynek nie jest przystosowany dla dzieci z niepełnosprawnościami. Kapitalny remont dotyczy też siedziby Domu Dziecka i Pogotowia Opiekuńczego.