Aniołowie, pastuszkowie, Trzej Królowie i Święta Rodzina w szkole na Osiedlowej

Irena Kuczyńska20 grudnia 20235min
Wydarzenia odnotowane w Ewangelii św. Łukasza zaprezentowali gościom uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Pleszewie. Starosta pleszewski w prezencie pod choinką złożył zapewnienie o planach rozbudowy szkoły.
2-4.jpg

 

Atmosferę świąteczną wyczuwa się w szkole przy ul. Osiedlowej tuż po przekroczenia progu budynku. Ścianka, gdzie można robić sobie okolicznościowe zdjęcia, choinka – wszystko to sprawia, że gość czuje, że jest w przyjaznym miejscu. Jeszcze zanim rozpoczęły się Jasełka, do gabinetu dyrektorki Elżbieta Kwiatek zaglądają siostry dominikanki – w grupie uczniów są chłopacy z Broniszewic.

Elżbieta Kwiatek, siostra Tymoteusza i siostra Eliza
Jasełka

W świetlicy czekali podekscytowani uczniowie poprzebierani za postacie z Ewangelii. Jasełka zaczęła się kolędą “Cicha noc”, odśpiewaną przez młodych aktorów. TUTAJ  Do śpiewu włączyli się obecni na widowni goście. Byli pastuszkowie, byli Trzej Królowie z darami, byli aniołowie i co najważniejsze Maryja i Józef z Dzieciątkiem. Sceny z Betlejem przeplatane były polskimi kolędami.

Młodzi aktorzy byli bardzo przejęci, pięknie poprzebierani. Za swój występ zostali nagrodzeni rzęsistymi brawami. Dyrektorka Elżbieta Kwiatek podkreśliła, że Jasełka to zasługa uczniów ale też pań: Beaty, Iwony, Romany, Agnieszki, Ani, siostry Ewy i Violetty, która była odpowiedzialna za muzyczną stronę przedstawienia. No i stroje dzieci i dekoracje. Tu do współpracy i pomocy zostali zaproszeni też rodzice.

Były też prezenty, najważniejszy to obietnica rozbudowy szkoły w latach 2024 – 2025, którą złożył starosta pleszewski Maciej Wasielewski.

Czytaj: Rozbudowa Zespołu Szkół Specjalnych – jedno wyburzą, drugie pobudują

Życzenia wszystkim złożył też proboszcz parafii św. Floriana w Pleszewie ks. kanonik Krzysztof Guziałek. Przypomniał, że w miejscu narodzenia Jezusa – w Betlejem, teraz toczy się wojna. Goście, wśród których był wspomniany już starosta, proboszcz, przewodniczący Rady Powiatu Marian Adamek, dyrektorki placówek oświatowych podlegających powiatowi Lilla Deleszkiewicz z Liceum im. St. Staszica, Izabela Mikstacka – Mikuła z Zespołu Szkół Technicznych na Zielonej, Iwona Kałużna z Zespołu Szkół Usługowo -Gospodarczych, Kinga Kubilas – Nowicka z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, emerytowana dyrektorka Danuta Zięba, mamy z Rady Rodziców,  zostali zaproszeni na kawę z ciasteczkami upieczonymi przez uczniów szkoły.

Czytaj też Porcelanowe gody Zespołu Placówek Specjalnych