W Zespole Szkół Specjalnych – jedno wyburzą, drugie wybudują

Irena Kuczyńska12 października 20233min
Do 2025 roku Zespół Szkół Specjalnych w Pleszewie musi poczekać na rozbudowę i modernizację siedziby przy ul. Osiedlowej.
2.-1.jpg
Powiat pleszewski planuje szeroki zakres modernizacji siedziby placówki. W planach są wyburzenia, budowa nowego skrzydła i modernizacja starego.
Ciasno i bez wygód

Zespół Placówek Specjalnych w Pleszewie dzieli dawny budynek bursy szkolnej (przy Osiedlowej) z Domem Dziecka. Jest tu ciasno i  pomieszczenia nie są dostosowane do dzieci z niepełnosprawnościami. W sumie uczęszcza tu 140 uczniów każdego dnia i 40 dwa razy w tygodniu przybywa na tzw. wspomaganie. Pomieszczenia dawnego internatu są za małe. Dlatego informacja o remontach i rozbudowie cieszy – mówi dyrektorka Elżbieta Kwiatek.

Dzień Godności na skrzydlach muzyki

Budynki do wyburzenia
Burzenie i budowanie
Plan przewiduje – budowę nowego skrzydła szkoły na 3 kondygnacje (z windą) od ulicy Zielonej, rozbiórkę prawej części budynku od Osiedlowej i budowę nowego obiektu na 3 kondygnacje. Na miejscu wyburzonego łącznika gdzie teraz jest świetlica i garaż powstanie strefa relaksu. W nowych obiektach znajdzie się sala sportowa, klasy, gabinety specjalistów, zaplecze sanitarne. Będą też nowe meble i nowe auto do przewozu dzieci do szkoły.
Do wyburzenia
Do wyburzenia
Zespół  Szkól Specjalnych – budynki do wyburzenia
do wyburzenia
Budżet państwa dołoży
Remonty przewidziano na lata 2025 – 2026. Koszt 21 200 000 zł, w tym jest 18 000 000 zł dofinansowania z Polskiego Ładu.