Będzie parking przy dworcu w Kowalewie

Irena Kuczyńska13 lipca 20192min0
Kowalew-dworzec-i-parking-czolo.jpg

Jest nadzieja, że powstanie duży parking przed dworcem kolejowym w Kowalewie, gdzie znajduje się stacja kolejowa miasta Pleszewa.

Władze powiatu pleszewskiego podpisują w piątek akt notarialny, w którym Polskie Koleje Państwowe przekazują powiatowi nie tylko teren przed dworcem ale całą ulicę Dworcową.

Starania o przejęcie działek przed dworcem trwały od kilku lat. A samochodów przybywało. Stawiają je tu pleszewianie, którzy dojeżdżają pociągiem w kierunku Poznania czy Ostrowa Wlkp. I ciągle narzekają. Teraz to się zmieni.

Powiat przejmuje od PKP nie tylko działki przed budynkiem dworca ale całą ulicę Dworcową. Starosta Maciej Wasielewski powiedział radiu Centrum, że powstanie koncepcja zagospodarowania całego terenu i stworzenia parkingu z prawdziwego zdarzenia.

O przejęcie terenu położonego pomiędzy dworcem a wieżą ciśnień w Kowalewie, wystąpiły do PKP władze miasta i gminy Pleszew.

„Na projekt zagospodarowania tego terenu, gdzie też będą miejsca parkingowe, miasto ma środki zabezpieczone w projekcie SMART” – powiedział radiu Centrum wiceburmistrz Andrzej Jędruszek.

W planach powiatu jest też modernizacja drogi, która łączy krajową „11” z dworcem w Kowalewie.

Źródło:RADIO CENTRUM

Foto z drona Jan Zbigniew Hain