Biblioteka pełna atrakcji

Avatar photoIrena Kuczyńska27 marca 20193min
biblioteka-1.jpg

Liczne atrakcje dla czytelników przygotowuje Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pleszew w ramach Bibliotecznej Akademii Rozmaitości.

Do miasta przyjedzie królowa polskiego kryminału Katarzyna Bonda oraz Robert Makłowicz – dziennikarz, który podróżuje i gotuje.

Znanych nazwisk na liście zaproszonych do Pleszewa jest więcej: Stanisław Janicki z programu „W starym kinie”, aktor Artur Barciś, sekretarz Wisławy Szymborskiej, literaturoznawca Michał Rusinek, krytyk filmowy Tomasz Raczek, himalaista Rafał Fronia, mistrz komiksu Paweł Wakuła, który poprowadzi warsztaty komiksu dla dzieci, ilustratorka książek dla dzieci Małgorzata Flis, Katarzyna Ryrych – animatorka warsztatów oratorskich dla młodzieży,

W projekcie Akademii Rozmaitości mieści się też majowy rajd rowerowy. Biblioteka, która pełni funkcję książnicy powiatowej, w ramach projektu „Nowe technologie, nowe możliwości”, organizuje 7 spotkań podwyższających kompetencje bibliotekarzy z bibliotek gminnych i szkolnych z MiG Pleszew – mówi Izabela Wegner – koordynatorka dwóch projektów z programu Partnerstwa dla książki, które dofinansowuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ich wartość 71 825 zł, w tym dotacja 45 820 zł. Najbliższa impreza z udziałem Piotra Cyrwusa i Mai Barełkowskiej odbędzie się 5 kwietnia.

Michał Rusinek spotka się z czytelnikami 26 kwietnia, Stanisław Janicki – 16 maja.

Na Kasię Bondę, Roberta Makłowicza i Artura Barcisia trzeba poczekać do października do święta biblioteki.

Źródło:RADIO CENTRUM


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska