Biblioteka pełna gości i nowości

Avatar photoIrena Kuczyńska9 marca 20202min
biblioteka.jpg

Po raz kolejny Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pleszew będzie realizować 3 projekty w ramach Bibliotecznej Akademii Rozmaitości, na który pozyskała 70 000 zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Do pleszewskiej książnicy zjadą aktorzy, dziennikarze, pisarze. Już 29 marca wiersze Zbigniewa Herberta będzie recytować aktor Piotr Wysocki. Zagości też w Pleszewie dziennikarz, podróżnik – Jakub Porada. Miłośnicy kryminałów Katarzyny Bondy, będą mieli szansę zapytać autorkę bestselerów o tym, jak buduje akcję swoich powieści i gdzie szuka inspiracji. Ze swoimi fanami spotka się w bibliotece dziennikarz i pisarz Roman Czejarek, reportażysta, dziennikarz i pisarz Cezary Łazarewicz – laureat Literackiej Nagrody NIKE 2017.
Ale nie tylko spotkania z osobowościami. W ramach Bibliotecznej Akademii Rozmaitości odbywać się będą multimedialne lekcje historii a bibliotekarze z całego powiatu, wszak pleszewska książnica pełni zadania biblioteki powiatowej, odbędą szkolenia z zakresu gier planszowych oraz programu „canva”. Będzie też coś lokalnego – spotkanie z etnografem Stanisławem Małyszką, autorką bloga Ireną Kuczyńską i rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz z przewodnikiem Marcinem Czerwińskim na czele.
Na tę edycję Bibliotecznej Akademii Rozmaitości pozyskano 70 000 zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przy wkładzie własnym 25 000 zł. W sumie imprez odbędzie się 36 – powiedziała dyrektorka BPMiG Pleszew Elżbieta Mielcarek.

Radio Centrum Wieloteka


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska