Bieg Przemysława w czasie pandemii

Avatar photoIrena Kuczyńska25 sierpnia 20203min
01_10-bieg-przemysława-plakat-01-1-czolowe.jpg

W sobotę 19 września w Pleszewie odbędzie się 10. Bieg Przemysława. Bez pomiaru czasu, bez klasyfikacji, z limitem 150 miejsc. Podczas biegu przeprowadzona będzie zbiórka na 7- letniego Antka Grzesiaka, który walczy z nowotworem mózgu.W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną  oraz remonty ulic w Pleszewie, zmieni się trasa biegu, która nie będzie atestowana.  Start ze stadionu miejskiego, dalej bieżnią  i Plantami na dwóch dystansach: 5 km i 10 km – do wyboru. Organizatorzy jednej z największych sportowych imprez w mieście nie chcą zrezygnować z wielkiego biegowego święta, dlatego formuła Biegu Przemysława będzie okrojona i dostosowana do aktualnych obostrzeń sanitarnych.
„Biegniemy dla zdrowia, dla integracji ale też aby pomagać w zebraniu funduszy na leczenie 7 – letniego Antka zmagającego się z nowotworem mózgu” – podkreśla Anna Bogacz – rzeczniczka pleszewskiego ratusza.
Zapisy na Bieg: osobiście w Parku Wodnym Planty lub meilowo na adres kasa-sport@pleszew.pl.  Podczas imprezy odbędzie się też Bieg Przemusia , który propaguje ideę sportu i zdrowego stylu życia wśród najmłodszych.
Są cztery kategorie wiekowe: przedszkolaki, dzieci klas I-III, IV -VI, VII -VIII. Na wszystkie biegi obowiązują zapisy i limity miejsc. W biegu głównym jest to 150 osób. Szczegółowe informacje  oraz dokumenty do pobrania można znaleźć na stronie www.biegprzemyslawa.pleszew.pl


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska