Bieg skiturowy z wicestarostą i okularki Jurka Owsiaka – hity licytacji WOŚP w Pleszewie

Avatar photoIrena Kuczyńska1 lutego 20234min
63d6944795be2_o_large.jpg
Wśród gadżetów licytowanych w Pleszewie podczas 31 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - najwięcej do puszki wpadło za bieg skiturowy z wicestarostą Damianem Szwedziakiem, tyle samo pleszewianin zapłacił za okulary Jurka Owsiaka.

W sumie z licytacji, którą w Zajezdni Kultury w Pleszewie prowadziła rzeczniczka pleszewskiego magistratu Ania Bogacz, zebrano 22 800 zł. A oto hity licytacji  w WOŚP Pleszew/. 

W 31. Finale WOŚP zbieraliśmy na walkę z sepsą

Ania Bogacz licytuje – z lewej w tle „Jurek” wykonany przez Annę Wróblewską z Gołuchowa w 2022 roku na 30. Finał WOŚP, oddany ponownie na licytację
Okularki i skitur

Najwięcej kasy na rzecz WOŚP wpłynęło za charakterystyczne, czerwone okularki Jerzego Owsiaka. Z 200 złotych kwota urosła do 1000 zł. Za tyle samo poszedł bieg skiturowy  z wicestarostą Damianem Szwedziakiem, który tę dziedzinę zimowego sportu uprawia. W tym jest jednodniowy wyjazd z wicestarostą w Karkonosze, wypożyczenie sprzętu, dobry obiad i kawa z szarlotką i kilkugodzinny spacer na nartach skiturowych ze zjazdem w dół na koniec. Wycieczka, którą mąż wylicytował dla żony – pasjonatki nart, odbędzie się w marcu – informuje Damian Szwedziak.

Damian Szwedziak na skiturach
Hity licytacji – wśród nich wycieczka na skiturach z Damianem Szwedziakiem
Hity licytacji – okularki Jurka Owsiaka
Senat i „Jurek”

Na trzecim miejscu pod względem pieniędzy, był w Pleszewie voucher dla dwóch osób na zwiedzenie Senatu, wspólny obiad z dowozem do stolicy i przywozem na miejsce, co ufundował senator Janusz Pęcherz. Tyle samo, czyli 800 zł przyniosła licytacja figurki Jurka Owsiaka, którą rok temu wykonała Anna Wróblewska z Gołuchowa. W tym roku trafiła w Pleszewie na licytację – powtórnie. Nie można jej mylić z nowym „Jurkiem”, który wyszedł spod samych rąk i kupiła go mieszkanka Warszawy za 550 zł.

Czytaj też: W Orkiestrze Owsiaka – grali duzi i mali – pobili rekord

WOŚP grała w całym powiecie pleszewskim


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska