Byli się zrzeszyli

Avatar photoIrena Kuczyńska27 lutego 20203min
stowtak.jpg

Były pleszewski starosta jest inicjatorem i prezesem Stowarzyszenia „TAK dla Powiatu Pleszewskiego”.

Zrzesza  byłych starostów, wicestarostów, radnych powiatowych minionych kadencji, emerytowanych naczelników starostwa, dyrektorów instytucji powiatowych i komendantów służb w stanie spoczynku. Prezesem Stowarzyszenia  został były pleszewski starosta trzech kadencji i wicestarosta jednej kadencji Michał Karalus.

Nie chcemy z nikim walczyć, nie chcemy się wtrącać do bieżącej polityki, chcemy przypominać o tym, co było kiedyś planowane a potem uleciało, chcemy  zabierać głos w sprawach ważnych dla powiatu – zapewnił radio Centrum Michał Karalus – inicjator utworzenia Stowarzyszenia, do którego przystąpiło 17 osób. Zamierzają się spotykać trzy razy w roku i to w starostwie, na co wyraził zgodę aktualny starosta Maciej Wasielewski podczas pierwszego spotkania, na którym omawiano sprawy ważne m.in. przebieg drogi ekspresowej, starania o budowę obwodnicy Chocza, przyszłości Sądu Rejonowego, współpracę z niemieckim Ammerland, czy też rozbudowę szkoły specjalnej, która zdaniem Michała Karalusa, funkcjonuje w bardzo złych warunkach.
Członkowie Stowarzyszenia „TAK dla Powiatu Pleszewskiego” chcą wspierać obecne władze powiatowe w rozwoju powiatu i służbie dla społeczności lokalnej, chcą dzielić się swoim doświadczeniem. Chcieliby też upamiętniać osoby pracujące w samorządzie powiatowym i w jednostkach powiatowych. A przede wszystkim spotykać się i rozmawiać, bo większość członków Stowarzyszenia jest w wieku senioralnym.

Prezesem stowarzyszenia został długoletni starosta Michał Karalus. Wiceprezesami są byli radni Henryk WoldańskiMarian Walczak, sekretarzem radna IV kadencji –  Maria Owczarek-Neumann, skarbnikiem były przewodniczący rady Bogdan Skitek, a członkami zarządu byli radni Zbigniew SerbiakKazimierz Maciejewski, a także były prezes szpitala Tadeusz Stefaniak.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska