Centrum Usług Wspólnych

Avatar photoIrena Kuczyńska3 czerwca 20192min
MGOPS-Pleszew.jpg

Władze miasta i gminy Pleszew rozważają stworzenie Centrum Usług Wspólnych, które na początek przejęłoby obsługę księgową, rachunkową i kadrową jednostek gminnych.

Nowa jednostka powstałaby 1 stycznia 2020 roku i miałaby siedzibę w budynku po M-G OPS przy ulicy Targowej.

Centrum Usług Wspólnych funkcjonuje w Poznaniu, w Grodzisku Wielkopolskim a Pleszew się do utworzenia takiej jednostki przymierza.

Jeżeli radni podejmą uchwałę o utworzeniu Centrum Usług Wspólnych, od stycznia 2020 roku księgowi i kadrowi, którzy pracują w szkołach i przedszkolach, przejdą do nowej jednostki razem z dokumentami.

CEW może przejąć księgowych i kadrowca z Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Może też poszerzyć swoją działalność o całą strefę IT i np. o zamówienia publiczne.

Plusem CEW jest zdjęcie z dyrektorów odpowiedzialności za księgowość, ujednolicenie systemu zarządzania finansami, możliwość stałego audytu i kontroli zatrudnienia oraz finansów.

Burmistrz Arkadiusz Ptak zapewnił, że zmiany nie spowodują zwolnień pracowników, ani przyjęcia nowych. Docelowo CUW miałby siedzibę w nowym budynku, który gmina wybuduje na roku ulicy Poznańskiej i Bogusza, po wyburzeniu kamienicy „po Sąginie” i domu kultury.

 

 

 

 

Radio Centrum


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska