„Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie” spotkanie z autorką książki

Avatar photoIrena Kuczyńska20 września 20217min
Kopinska1.jpg
Jesień w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Pleszew zapowiada się interesująco. Na spotkania z czytelnikami przyjadą mistrzowie reportażu: Justyna Kopińska, Jacek Hugo - Bader i Filip Springer.
Już w czwartek o 18.00 zawita do Pleszewa Justyna Kopińska – autorka głośnej książki „Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?”
Książka „Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie” – to wstrząsająca opowieść o Polsce widzianej z „bidula”, o tym,  jak zakonnice w Zabrzu przekształciły ośrodek wychowawczy  dla dzieci w koszmarny obóz, w którym panowały przemoc, gwałt i strach. Ale też opowieść o tym, jak różne instytucje państwa przez lata przymykały oczy na ten ohydny proceder. Na szczęście, przy całym zakłamaniu, znalazło się jedno dziecko, jedna pani nauczycielka, jedna pani prokurator, policjant i psycholog, aby reszta ujrzała, że „król jest nagi” – tak jak w baśni H.Ch. Andersena.
Książki Justyny Kopińskiej, Jacka Hugo – Badera i Filipa Springera
O tej książce oraz o innych  np. „Polska odwraca oczy” czy „Z nienawiści do kobiet” będzie można porozmawiać z autorką – Justyną Kopińską -pierwszą dziennikarką z Polski nagrodzoną  „europejskim Pulitzerem”, czyli European Press Prize, laureatką  Nagrody Dziennikarskiej Amnesty International – Pióro Nadziei, Nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego.
3 października powitamy w bibliotece Jacka Hugo – Badera – dziennikarza, reportażystę autora m.in. „Dzienników kołymskich”.
14 października przyjedzie do Pleszewa Filip Springer – reporter, fotograf, autor książek m.in. „Wanna z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni” czy  „Miedzianka. Historia znikania” – gdzie chodzi o całkowite zniknięcie, zapadnięcie się pod ziemię miasta na Dolnym Śląsku, które do 1945 roku było pięknym miasteczkiem. 
Spotkania autorskie  zorganizowane zostaną w ramach projektu “Biblioteczna Akademia Rozmaitości” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska