Czy Noc Zawodowców odczaruje rzemiosło?

Irena Kuczyńska29 września 20193min
IMG_20190928_112413-800.jpg

Pleszew dołącza do miast, w których odbędzie się Noc Zawodowców inspirowana przez Centrum Wspierania Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu.

W piątek o godzinie 17.00 w Zespole Szkół Usługowo – Gospodarczych rozpocznie się impreza, mająca na celu “odczarowanie rzemiosła” – powiedziała Marzena Wodzińska z zarządu Województwa Wielkopolskiego, która sponsoruje nagrody dla laureatów gry miejskiej “Zawodowy Express”.

Do udziału w Nocy Zawodowców zaproszeni są wszyscy zainteresowani najnowszymi trendami w rzemiośle, w tym rodzice lub dziadkowie z dziećmi.

W najbliższy piątek od 17.00 do 20.00 potrwają pokazy przygotowane przez uczniów szkoły ale też zawodowców m.in. barmańskie z udziałem Dawida Dominiaka z Kalisza – finalisty barmańskich mistrzostw świata, laureata nagród “best coctail” oraz pleszewskich fryzjerów.

Do udziału w grze miejskiej, w którą włączyli się rzemieślnicy z Cechu Rzemiosł Różnych w Pleszewie, zaproszone są drużyny złożone z 10 uczniów klas VII i VIII z dwoma opiekunami. Mogą to być grupy np. z osiedla z opiekunami. Wymagana jest tylko zgoda rodziców.

Zapisy do 2 października. Gra miejska “Zawodowy Express” to wykonywanie zadań w zakładach rzemieślniczych oraz na miejscu w szkole.

Start w Domu Rzemiosła, meta w ZSU-G. “Chodzi o odczarowanie rzemiosła, pokazanie, że rzemieślnik nie musi być brudny, biedny i zmarginalizowany” – powiedziała Marzena Wodzińska podczas konferencji prasowej w ZSU-G w Pleszewie.

Uczestnicy konferencji poświęconej Nocy Zawodowców w Pleszewie
Ryszard Janecki – podstarszy Cechu Rzemiosł Różnych w Pleszewie, Iwona Kałużna – dyrektor ZSU-G, Magdalena Sekura – Nowicka – dyrektor Centrum Wspierania Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu, Marzena Wodzińska – zarząd Województwa Wielkopolskiego, Damian Szwedziak – wicestarosta pleszewski, Maciej Całka

Radio Centrum Noc Zawodowców