Czy Powiatowy Urząd Pracy w Pleszewie będzie mieć ofertę dla seniorów?

Avatar photoIrena Kuczyńska19 grudnia 20236min
4-4.jpg
Czy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Pleszewie, wzorem Punktu dla Ciebie dla osób młodych, powstanie Srebrny Punkt dedykowany seniorom ? - otwarty jest na to dyrektor Piotr Janiak, o czym zapewniał  na spotkaniu z przedstawicielami Pleszewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

Piotr Janiak zaprosił studentów Pleszewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku do otwartego w październiku w Powiatowym Urzędzie Pracy  Punktu dla Ciebie, gdzie realizowany jest program pilotażowy skierowany do mieszkańców powiatu do 30. roku życia. Pracujące w nim – Anna Dąbkiewicz – koordynatorka projektu Punkt dla Ciebie i tudorka Sylwia Wołowicz – Wolińska wytłumaczyły gościom, kto i z czego może korzystać w ramach Punktu dla Ciebie. Nie może to być senior.

Piotr Janiak, Sylwia Wołowicz – Wolińska i Anna Dąbkiewicz – koordynatorka projektu Punkt dla Ciebie

Więcej: Punkt dla Ciebie uruchomił Powiatowy Urząd Pracy w Pleszewie

Przywrócenie srebrnych pracowników

Czas na zainteresowanie seniorami nadchodzi, na co daje nadzieję powołanie ministry  do spraw polityki senioralnej Marzena Okła-Drewnowicz (KO)  w rządzie stworzonym przez koalicję 15 października. Mówił o tym dyrektor PUP Piotr Janiak. Podkreślił, że Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu zachęca do dzielenia się swoimi doświadczeniami i sukcesami w zakresie zatrudniania seniorów i wespół z Wojewódzką Radą Pracy zwraca się do Marszałka Województwa Wielkopolskiego o rozważanie wsparcia inicjatyw przywracania na rynek pracy „Srebrnych pracowników” poprzez ogłoszenie konkursu pozwalającego wyróżnić i nagrodzić najciekawsze praktyki  i inicjatywy np. „Srebrny powiat”, „Srebrny senior” czy „Srebrny pracodawca”.

Studenci PUTW opuścili PUP z gościńcem
Dobry pracownik nie ma wieku

Skądinąd wiadomo, że w Warszawie realizowano projekt „Dobry pracownik nie ma wieku”, w którym uczestniczyły osoby w wieku senioralnym. Projekt pomógł zbudować aktywne postawy wśród emerytów, wesprzeć ich na rynku pracy  w obszarze kompetencji miękkich, cyfrowych i kompetencji zawodowych. Projekt, który miałby szanse na realizację w powiecie pleszewskim, powinien uwzględniać lokalne potrzeby i możliwości seniorów, którzy na pewno chętnie by wzięli w nim udział. Chodzi o możliwość dorywczego zatrudnienia lub pracy okazjonalnej.

Senior może być poszukiwany na rynku pracy – uważa Piotr Janiak
Pleszewski PUP otwarty na granty

Piotr Janiak zapewnił gości, że jeśli tylko będzie możliwość pozyskania grantów na utworzenie  miejsc pracy dla osób w „srebrnym wieku” , Powiatowy Urząd Pracy w Pleszewie na pewno skorzysta i pomoże w dorywczej aktywizacji zawodowej seniorów.

Top In Job dla seniorów?

Być może kiedyś także pleszewscy seniorzy zostaną zaproszeni do udziału w konkursie na filmiki o swojej pracy? I przydadzą się one najmłodszym klientom PUP? To młodzi uczestniczyli rok temu w konkursie TOP in JOB czyli „Najlepszy w pracy” kręcąc filmiki  o swoim wymarzonym zawodzie, za co otrzymali bogate nagrody.

Top In Job – nakręć filmik, zdobądź nagrodę

Top In Job Martyna Kubasik

Od juniora do seniora

PUP chce być otwarty na wszystkich – od juniora do seniora – zapewniali pracownicy firmy. Spotykają się oni z
uczniami ostatnich klas szkół podstawowych i średnich, z którymi rozmawiają o rynku pracy i profesjach pożądanych na rynku pracy.

Spotkanie z seniorami w PUP było pierwszym, ale na pewno nie ostatnim, bo aktywnych seniorów nie brakuje i chętnie by podjęli legalną pracę.

Czytaj: Czas docenić srebrnego pracownika

Punkt dla Ciebie i Urszula Szymoniak. Czy jest szansa na Srebrny Punkt dla seniorów?

 

 

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska