Punkt w punkt – nowa inicjatywa Powiatowego Urzędu Pracy dla młodych

Avatar photoIrena Kuczyńska4 października 20236min
1-Borowicz.jpg
W Powiatowym Urzędzie Pracy w Pleszewie został uruchomiony punkt konsultacyjno - doradczy dla młodzieży z powiatu pleszewskiego. Projekt nosi nazwę Punkt dla Ciebie - i skierowany jest do bezrobotnych do 30 roku życia.

 

Ze staży, doradztwa i kursów oraz  studiów podyplomowych, skorzystać może 60 osób – mówi Piotr Janiak –  dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pleszewie, który oprowadza po ciekawie zaaranżowanej przestrzeni Punktu.

Punkt dla Ciebie i dyrektor PUP Piotr Janiak
Trafić w Punkt
Trafić w Punkt nie jest trudno – prowadzi do niego oddzielne wejście od ul. Wyspiańskiego. Podzielony jest na oznakowane przestrzenie – wydzielony jest kącik kawowy, gabinet doradców zawodowych – tutorów,  biorących pod uwagę predyspozycje i zainteresowania młodego człowieka, który tu trafi.
Doradzą
Są to: koordynatorka Anna Dąbkiewicz, Sylwia Wołowicz – Wolińska, Urszula Szymoniak, Sylwia Mielcarek i Maciej Borowicz. Dyżurować będą też psycholodzy, prawnicy codziennie od 7.30 do 18.00 oraz w pierwszą sobotę miesiąca od 10.00 do 13.00
Sala konferencyjna – za szybą, która będzie osłonięta, gabinet specjalistów
Piotr Janiak i Urszula Szymoniak – jedna z doradczyń zawodowych w Punkcie
Kącik malucha, kawa i hulajnogi
Takich indywidualnych porad zaplanowano 1000. Punkt dla Ciebie posiada też kącik dla malucha na czas rozmowy rodzica z doradcą , przestrzeń konferencyjną a także hulajnogi do wypożyczenia na dojazd do pracy.
W kąciku kawowym portret autorstwa Sławomira Danielskiego
Hulajnogi na start!
Staże, kursy, studia
Na pilotażowy projekt Punkt dla Ciebie pozyskano prawie 1 200 000 zł. Z doradztwa, staży, kursów, studiów podyplomowych skorzystać może 60 osób. Osoba zakwalifikowana do odbycia stażu otrzyma na start (bilety, paliwo) 1800 zł (bilety, paliwo) a podczas stażu stypendium w wysokości minimalnego wynagrodzenia.
Anna Dąbkiewicz – koordynatorka projektu Punkt dla Ciebie
15 miesięcy projektu
Projekt potrwa do końca roku 2024. Firma przyjmująca na staż musi zapewnić stażyście zatrudnienie po stażu, przynajmniej przez miesiąc. Ale im dłużej zapewni pracę, tym więcej punktów otrzyma wniosek – podkreśla Piotr Janiak.
Gra miejska, podcasty
Punkt dla Ciebie już wystartował, projekt przewiduje też grę miejską, realizowaną wespół z Fundacją Animacja , podcasty.  Jego koordynatorką jest Anna Dąbkiewicz. Bezrobotnych zarejestrowanych w powiecie pleszewskim jest 773, w tym co trzeci jest przed trzydziestką.
Konferencja
W czwartek PUP w Pleszewie organizuje w Bibliotece MiG Pleszew konferencję podsumowującą realizację projektów pilotażowych „Kompaktowa młodzież” i  „Nowy Profil”.
Więcej: TUTAJ

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska