Diabły, anioły, królowie „W drodze do Betlejem” czyli jasełka na torowisku

Avatar photoIrena Kuczyńska4 stycznia 20223min
1-1.jpg
W święto Trzech Króli w Pleszewie przed Zajezdnią Kultury odbędzie się niezwykłe plenerowe widowisko "W drodze do Betlejem" w wykonaniu grupy Teatr Prawie Wielki z Kowalewa. Start o godzinie 17.00. W spektaklu gościnnie wystąpi dyrektor szkoły w Kowalewie Elwira Łucka. Reżyserem widowiska jest Aldona Jańczak.

Teatr Prawie Wielki funkcjonuje przy Szkole Podstawowej w Kowalewie i składa się z nauczycieli, uczniów tej szkoły i rodziców. Scenariusze tworzy, role rozdaje, reżyseruje i gra Aldona Jańczak – zastępca dyrektora szkoły, nauczycielka języka polskiego, autorka wierszy, które codziennie pojawiają się na jej profilu na FB.

TUTAJ

Po pandemicznej przerwie aktorzy amatorzy z Kowalewa wracają. Wystąpią na torowisku, przyjadą kolejką wąskotorową.

Wątek biblijny i postacie znane z Ewangelii i z jasełek. Ale uwspółcześniony – Aldona Jańczak zdradza, że fabuła osnuta jest wokół diabełka, który pomaga zbłąkanemu aniołkowi dostać się do nieba, za co stare diabły obcinają mu rogi i wyrzucają go z piekieł. Zabłąkanego, przygarniają pasterze i zabierają z sobą do Betlejem.

Trzej Królowie przyjadą drezyną do żłóbka, który będzie zlokalizowany w wagonie towarowym z logo biblioteki.

Organizatorzy, czyli Teatr Prawie Wielki, Zajezdnia Kultury, Biblioteka i SKPL zapraszają w czwartek na godzinę 17.00 na parking przez Zajezdnią.

Będzie więc trochę pobożnie, trochę wesoło, jak przystało na święto Trzech Króli. Teatr Prawie Wielki jest w Pleszewie znany i chyba kochany. A przez Radę Miejską uhonorowany tytułem Mecenasa Pleszewskiej Kultury.

Mimo przejmującego chłodu spektakl obejrzało wielu pleszewian. Fotoreportaż wydarzenia można oglądać na profilu Romana Urbaniaka TUTAJ

 

Czytaj też: Teatr Prawie Wielki i jego Pasja

Ludzie Pleszewa 2017

 

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska