Dni Pleszewa: Doda wjedzie na scenę windą, zespół wojskowy musi mieć dwie sceny

Avatar photoIrena Kuczyńska22 czerwca 20177min
Dnipleszewa-1280x526.jpg

Takich koncertów jeszcze w Pleszewie nie było. Doda wjedzie w sobotę na scenę windą a dla Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, trzeba będzie stawiać na rynku drugą scenę.

Program Dni Pleszewa jest na plakatach, więc nie będę go przepisywać. Skupię się na koncertach. Gwiazdą tegorocznego święta miasta jest niewątpliwie Doda czyli Dorota Rabczewska. ze swoim zespołem.

To występu Dody zażyczyli sobie pleszewianie w sondzie, którą przeprowadziły władze miasta. Z informacji, które uzyskałam w ratuszu wynika, że wokalistka nie wejdzie na scenę, tylko wjedzie windą.

Doda i jej grupa taneczna  zaprezentuje w sobotę na rynku show. Takiego oświetlenia i takiej wizualizacji jeszcze w Pleszewie na rynku nie było.

Scena, na której wystąpi wokalistka, będzie o 2 metry szersza niż w poprzednich latach. Ma mieć 14 metrów szerokości. Podobnych rozmiarów była scena w roku 2009 roku, kiedy Dni Pleszewa wróciły na rynek a gwiazdą była Kate Ryan.

Dody przedstawiać nie trzeba.  Jest nie tylko piosenkarką, aktorką, producentką  ale też jedną z pierwszych celebrytek w Polsce. Wykonuje  muzykę z pogranicza popu i rocka. „Nie daj się” to najbardziej znany przebój.https://www.youtube.com/watch?v=r6y1INYz7HE

Jest uważana za jedną z najbardziej wpływowych osób w Polsce, prowokuje skandale obyczajowe, głośno o niej w mediach.

https://www.youtube.com/watch?v=GuvxTW7CQgE

Prowadzi  też działalność charytatywną,  za co wielokrotnie była nagradzana  między innymi tytułem Lidera Roku w Ochronie Zdrowia za swoją działalność na rzecz chorych na białaczkę.

Koncert Dody w sobotę o 21.30.

Jako support o 19.45 wystąpi pleszewski zespół MONROE –  grupa pop-rockowa istniejąca od 5 lat.http://monroe-band.pl/

Monroe

W niedzielę na dużej scenie o 18.30 zaśpiewa Halina Frąckowiak – znana z wykonywania takich przebojów jak:  ,,Panno pszeniczna” czy „Papierowy księżyc z nieba spadł”.https://www.youtube.com/watch?v=gSS829eyG1M

O 20.00 wystąpi  Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego, dla którego w nocy z sobotę na niedzielę firma wybuduje drugą scenę szerokości 8 metrów.  Ma ona służyć orkiestrze.

Występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

Na scenie głównej  zespół zaprezentuje widowisko prezentujące dzieje polskiego oręża. Zespół przyjedzie dwoma autobusami, za nimi przyjadą dwie ciężarówki z przyczepami pełne strojów i rekwizytów.

Ekipa techniczna liczy 15 osób, a garderoby zbudowane na ulicy Kraszewskiego będą zajmowały 250 metrów kwadratowych. Pociągną się od budynku Prokuratury Rejonowej do baru Marcisza.

Program, który zaprezentuje w niedzielę zespół, widzieli mieszkańcy wielu krajów na świecie.https://www.youtube.com/watch?v=NHs3SwbyQBg

Przed organizatorami Dni Pleszewa nie lada wyzwanie. Na rynku trzeba zmieścić w niedzielę dwie sceny i ekran.

A oto  atrakcje dla dzieci


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska