Dość zabawy w chowanego!

Avatar photoIrena Kuczyńska17 maja 20205min
dosc-zabawy.jpg

 Bartłomiej Pankowiak – jeden z bohaterów filmu „Zabawa w chowanego” zachęca do udziału w akcji zapalania zniczy przed siedzibami kurii.

On zapali znicz przed gmachem kurii w Lublinie. Link do akcji TUTAJ

Bartek Wyjechał z rodzinnych stron. Mówi, że występując w filmie, pozbył się balastu, który na nim ciążył tyle lat. Zaczynam walkę. Nie z kościołem katolickim, co często mi się zarzuca. Zaczynam walkę z systemem. Chorym systemem, który umożliwia m.in. krzywdzenie ludzi. Zazwyczaj dzieci, choć nie tylko. Dziś wiem, że nie pozwolę na to, aby dalej tak się działo – mówi Bartek Pankowiak.
Kiedy był molestowany przez księdza w Pleszewie miał tylko 9 lat i nawet na tyle nie wyglądał. Zastanawia się, jak kogoś może pociągać takie małe dziecko. Zszargane serce, nerwica, stany lękowe, depresja, natrętne sny związane z poczuciem bliskiej śmierci – to tylko kilka efektów tego, co przeżyłem – podkreśla Bartłomiej. I dodaje, że od dziś pozbywa się balastu.
Podkreśla: jeśli Cię to nie spotkało w sposób bezpośredni, nie masz prawa brać udziału w dyskusji. Na szczęście na jego profilu na FB nie ma hejtu. Przeciwnie, „Bartek, jesteś wielki, podziwiam, pozdrawiam, z wielkim szacunkiem obejrzałam film” – pisze koleżanka z Fabianowa.

Dziś wieczorem zaprasza on pod siedziby kurii, gdziekolwiek one są.
Ogrom wsparcia jaki nas dotknął – bynajmniej mi – odjął mowę. Jesteście niesamowici Ale…Tego wsparcia będziemy w najbliższym czasie potrzebować jeszcze więcej. Zachęcam zatem do odwiedzenia dziś o 21 rejony przed kurialne w Kaliszu. Wraz z zapaloną świecą, wspólnie możecie oświetlić ciemne, pełne zaszufladkowanych spraw szafy, które mogą wkrótce wyjść na światło dzienne.Zachęcam do obecności i wsparcia nas, pokrzywdzonych.Pamiętajcie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa: o masce na twarzy, o rękawiczkach na dłoniach oraz o zachowaniu bezpiecznej odległości między sobą. Apeluję o rozwagę, spokój i siłę dobrego wychowania Ja niestety nie mogę być z Wami. Być może uda mi się stawić pod kurią lubelską.

Światła zapłoną pod siedzibami wszystkich kurii w Polsce, po to, „żeby oświecić kościelne władze. I po to, żeby wydobyć na światło z ciemności przeżycia molestowanych dzieci” – dodaje Bartek, który wykorzystał swój talent i wykonał projekt graficzny plakatu do filmu.Cała wypowiedź Bartka zamieszczona wczoraj na Facebooku TUTAJ


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska