Droga do granicy

Irena Kuczyńska5 lutego 20192min0
Droga-z-Dobrzycy-do-Koryt.jpg

Trzy lata trwała modernizacja drogi powiatowej z Dobrzycy do granicy powiatu pleszewskiego z ostrowskim w Korytach.

Koszt inwestycji sięgnął 11 000 000 złotych, z czego ponad 4 100 000 udało się pozyskać z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej.

Droga zaczyna się w Dobrzycy i prowadzi przez Izbiczno, Koźminiec, Trzebową do Koryt. Ma 11 kilometrów. „Modernizacja była realizowana w czterech etapach. Ostatni – z Dobrzycy do Koźmińca – właśnie dobiega końca, pozostały już tylko prace porządkowe” – potwierdziła radiu Centrum Halina Meller – dyrektor Zarządu dróg Powiatowych w Pleszewie.

W czasie prac jezdnię poszerzono do 6 metrów, przy drodze położono 7 kilometrów chodnika ze ścieżką rowerową. Do modernizacji drogi dołożyła się też gmina Dobrzyca, wykładając 30 procent kosztów, które po odliczeniu dotacji, przypadły na powiat pleszewski.

Ostatni, najdłuższy, liczący 6,6 km odcinek drogi z Dobrzycy do Koźmińca  kosztował ponad 6 600 000 złotych i był największą inwestycją drogową w powiecie pleszewskim w 2018 roku.

Przebudowano  cztery skrzyżowania, założono ponad 80 studni do odwodnienia, oczyszczono rowy, wyremontowano pobocza, przepusty, zrobiono ponad 40 wjazdów na posesje oraz zatoczki do autobusów.

Radio Centrumhttp://www.rc.fm/news/pleszew-dobrzyca-do-granicy.html