Drzewa będą jak malowane

Avatar photoIrena Kuczyńska27 stycznia 20202min
OKL.jpg

W 50. rocznicę światowych obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie organizuje konkurs plastyczny – „Portrety drzew”.

Na uczestników – uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych czekają nagrody i wyróżnienia.

Hasłem przewodnim są w tym roku działania na rzecz klimatu, którego zmiany  stanowią największe wyzwanie dla naszej przyszłości i środowiska, w którym żyjemy. Konkurs jest jednym z elementów Dnia Ziemi, który w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie odbywać się będzie 28 kwietnia. Wtedy zostaną wręczone nagrody a wyróżnione i nagrodzone prace znajdą się na wystawie.

Organizatorzy konkursu zachęcają uczniów do sportretowania drzew jedynych w swoim rodzaju, nieprawdopodobnie pięknych, oryginalnych, zadziwiających a przede wszystkim wzbudzających głębokie emocje. Bohaterem rysunku może być drzewo z gołuchowskiego arboretum albo drzewo rosnące w okolicy miejsca zamieszkania uczestnika konkursu. Technika dowolna, z wykluczeniem technik komputerowych. Portrety drzew, opatrzone tytułem, lokalizacją drzewa młodzi plastycy wysyłają do 6 marca na adres OKL w Gołuchowie ul. Działyńskich 2.

Warto dodać, że w 2014 roku na terenie gołuchowskiego parku, w sąsiedztwie dębu „Jan”  odnotowano największe zgromadzenie ludzi przebranych za drzewa. Rekord Guinessa, potwierdzony przez Biuro Rekordów w Londynie, biło 516 osób.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska