Dwa pokolenia zmieniają świat – tworzą klub rodzin ukraińskich

Irena Kuczyńska16 maja 20227min
Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich w Pleszewie zaprasza do udziału w kolejnej edycji wolontariatu międzypokoleniowego "Dwa pokolenia zmieniają świat".
Dwa-pokolenia-zmieniaja-swiat-3-1.png
Projekt  “Dwa pokolenia zmieniają świat”   trwać będzie od maja do listopada. A realizować go ma międzypokoleniowa grupa wolontariuszy złożona z 16 osób młodych i tyluż wolontariuszy Senioralnego Centrum Wolontariatu. Chodzi o to, żeby pokazywać, iż w działaniach wolontariackich różnica wieku nie ma znaczenia. Będą one skierowane na wspieranie obywateli Ukrainy, którzy zamieszkują Pleszew i gminę – mówi Lucyna Roszak prezeska Fundacji Animacja w Pleszewie.
Klub rodzin ukraińskich

Istotne jest to, że projekt, który finansuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki a konkretnie Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu, przewiduje różnorodne działania. W ramach Klubu rodzin ukraińskich odbędą się zajęcia międzykulturowe, w tym nauka języków – Polacy ukraińskiego, Ukraińcy – polskiego. Przede wszystkim będzie spacer po Pleszewie, najpierw palcem po mapie miasta ze zdjęciami ważnych obiektów, potem wyjście w plener.

Pleszew pomaga Ukraińcom na wszelkie sposoby

 

Lody, basen, warsztaty
Lucyna Roszak zapewnia, że wystarczy pieniędzy na wspólne wyjście do kawiarni pleszewskiej, na kupno lodów czy wejściówek na basen. Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu. Godne uwagi jest to, że nie zabraknie warsztatów rękodzielniczych dla mam z dziećmi, warsztatów animacyjnych, czy wspólnie spędzanego czasu w ogrodach przy Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich w Pleszewie.
Zapisy wolontariuszy

Ruszyły zapisy wolontariuszy chętnych do udziału w 2. edycji projektu “Dwa pokolenia zmieniają świat”. Rekrutację seniorów prowadzi Emilia Golińska pod nr tel. 519 555 974, młodzieży – Marika Augustyniak pod nr tel. 570 048 678 lub na Messengerze Świetlica Pleszew Centrum Wolontariatu.

Czytaj też: Dwa pokolenia zmieniają świat – pierwsza edycja