Dwaj kandydaci w Dobrzycy

Avatar photoIrena Kuczyńska3 października 20181min
Gmina-Dobrzyca.png

O stanowisko burmistrza Dobrzycy walczy aktualny burmistrz Jarosław Pietrzak z Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz emerytowany policjant – Artur Wieczorek z poparciem Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Pietrzak rządzi gminą od wielu lat. To dzięki niemu Dobrzyca odzyskała prawa miejskie utracone w czasie wielkiego kryzysu w latach 30. XX wieku. To on od lat realizuje wiele gminnych inwestycji w tym rozbudowę sieci kanalizacyjnej.

W swojej kampanii wyborczej stawia na rozwój i doświadczenie. Cztery lata temu miał kontrkandydatkę kobietę – Jolantę Pankowiak, teraz zmierzy się z Arturem Wieczorkiem, emerytowanym policjantem – byłym naczelnikiem wydziału prewencji KP Policji w Pleszewie.

„Twój burmistrz Artur” – bo tak się podpisuje kontrkandydat Pietrzaka, stawia na „rozumienie, zrozumienie, porozumienie”.

Zdradził radiu Centrum, że postanowił przyjąć ofertę Prawa i Sprawiedliwości kandydowania na burmistrza po „półrocznym obserwowaniu poczynań prezesa Jarosława Kaczyńskiego”. Artur Wieczorek chce uczynić gminę Dobrzyca miejscem, gdzie żyją tylko szczęśliwi i uśmiechnięci ludzie”.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska