Wskakujemy na rowery! Dziś Dzień Bez Samochodu

Avatar photoIrena Kuczyńska22 września 20212min
received_179942777608392.jpeg
W  środę w Pleszewie na Rynku pomiędzy godziną 13.00 a 16.00 odbywać się będzie akcja społeczna promująca jazdę na rowerze. Akcja grupy projektowej #ZIELONYPLESZEW wpisuje się w obchodzony 22 września Światowy Dzień Bez Samochodu. A burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak przyjechał dziś do pracy na rowerze.
Przybywajcie zatem pleszewianie na Rynek przed ratusz, najlepiej na rowerach, korzystając z sieci ścieżek rowerowych, którymi wypełnia się miasto. Promujemy dzisiaj w Pleszewie korzystanie z jednośladów, które wprowadzane są w ruch siłą własnych nóg. Będzie zdrowo i edukacyjnie.
Wolontariusze poprowadzą na Rynku quiz o bezpieczeństwie, oczywiście z nagrodami. Będą też rozdawać ekologiczne i rowerowe gadżety  osobom, które dotrą na Rynek rowerem lub pieszo. Wśród nich będzie  współorganizator akcji burmistrz Arkadiusz Ptak, który dotarł dzisiaj do pracy rowerem. Swoje stanowisko, poświęcone bezpieczeństwu na drodze,  będzie miała na Rynku pleszewska policja. Przypomnijmy, że od 20 do 24 września obchodzony jest Europejski Tydzień Mobilności. Znany jako Mobility Week, co jest okazją do promowania świadomych wyborów środka lokomocji.
Szeroko rozpropagowany Tydzień, promujący zrównoważony transport i ekologiczne sposoby poruszania się po mieście, jest powodem do pozostawienia swojego środka transportu i korzystania z alternatywnych środków lokomocji.
Warto dodać, że w najbliższych dniach zostanie otwarte w Pleszewie przy stadionie Ekologiczne Miasteczko Ruchu Drogowego, gdzie będzie można potrenować bezpieczną jazdę na jednośladach. Aktualnie trwają odbiory techniczne inwestycji – poinformowała radio Centrum Anna Bogacz rzeczniczka pleszewskiego magistratu.

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska