Dzień Matki z profilaktyką raka piersi w Pleszewie i muzyką w Dobrzycy

Irena Kuczyńska25 maja 20232min
Z okazji Dnia Matki polecam dwa wydarzenia - miting dotyczący profilaktyki raka piersi "Badamy nie tylko Mamy" w Pleszewie i koncert "Gramy dla Mamy klasycznie i na wesoło" w Dobrzycy.
jpg.jpg

 

W najbliższy piątek, Pleszew będzie jednym z 85 miast w Polsce, w których odbywać się będzie miting dotyczący profilaktyki raka piersi “Badamy nie tylko Mamy”. Zaprasza na wydarzenie  Pleszewski Klub Amazonki władze miasta Pleszewa i Powiatu Pleszewskiego oraz Pleszewskie Centrum Medyczne, gdzie znajduje się Ośrodek Leczenia Raka Piersi.

Badamy nie tylko Mamy

Pomiędzy godziną 12.00 a 15.00, na pleszewskim Rynku, odbywać się będzie nauka badania piersi na modelu. Będzie też możliwość konsultacji z lekarzem, rozmowy z członkiniami Pleszewskiego Klubu “Amazonki” oraz badania ciśnienia i poziomu cukru. Organizatorzy zapraszają pleszewianki do przyjścia na Rynek i przypomnienia o profilaktyce raka piersi, który jest najczęściej występującym nowotworem u kobiet a wcześnie wykryty daje szansę na skuteczne leczenie, przynajmniej jednej znajomej pani. Zachęcają też do samobadania i zapisywania się na mammografię lub USG piersi.

Koncert dla Mamy

Tego samego dnia o godzinie 17.00 w Oranżerii w Zespole Pałacowo – Parkowym w Dobrzycy rozpocznie się koncert “Gramy dla Mamy klasycznie i na wesoło”. W ramach XVII Dobrzyckich Dni z Klasyką wystąpi kwintet Filharmonii Kaliskiej LIBIAMO. Impreza jest nieodpłatna a zaprasza na nią dyrekcja Muzeum Ziemiaństwa i Gminne Centrum Kultury w Dobrzycy.