Ferie aktywne i kreatywne w sieci

Avatar photoIrena Kuczyńska7 stycznia 20213min
ZK-ferieczolo.jpg

Ferie w domu mogą być ciekawe i kreatywne – przekonują o tym pracownicy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Pleszew oraz  Domu Kultury w Pleszewie, którzy przygotowali dla młodych pleszewian bardzo bogatą ofertę na spędzenie wakacyjnych dni.

„Pociąg do kreatywności”  i „Kreatywna paczka” to pomysł Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Pleszew skierowany do dzieci powyżej 5 roku życia. Każdy młody czytelnik, który odwiedzi bibliotekę w czasie ferii zimowych, będzie mógł odebrać kreatywną paczkę, a w niej zadania i nieszablonowe aktywności do wykonania w oparciu o pożyczoną książkę.

Każdego dnia ferii może też, na specjalnie przygotowanej platformie, wsiąść do kolejnego wagonika pociągu do kreatywności i rozwiązywać interaktywne zadania związane z literaturą dziecięcą, grać w gry i realizować pomysły plastyczne. Link do platformy znajduje się na stronie biblioteki www.biblioteka.pleszew.pl i na bibliotecznym Facebooku.

Swoją ofertę dla młodych pleszewian ma też Zajezdnia Kultury. Po pierwsze konkurs plastyczny, po drugie 5 zadań  do odrobienia online prezentowanych sukcesywnie  w social mediach. Wśród nich jest nagranie filmiku na określony i szczegółowo doprecyzowany temat, zabawa z obrazem, zadanie choreograficzne, sztuka z zajezdni, fotografia portretowa.

Szczegóły dotyczące poszczególnych zadań,  zainteresowani znajdować będą  na Facebooku oraz na Instagramie Domu Kultury. Jedno z nich to zadanie aktorskie, które zakłada  głośne czytanie gazety lub książki z wadą wymowy, gdzie czytający zamienia „r” na „ł”, w czasie czytania  musi odganiać uporczywie latającą muchę, wylać na książkę herbatę, a także wcielić się w czytającego agenta CIA.  Na najbardziej kreatywnych czekają nagrody.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska