Jedna kobieta i dwóch mężczyzn walczy o mandaty radnych wojewódzkich

Avatar photoIrena Kuczyńska16 marca 20242min
3982-1280x807.jpg
Mariola Walendowska  z KW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe, Grzegorz Grygiel z Koalicji Obywatelskiej i Leszek Bierła reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość powalczą o mandaty radnych Sejmiku Województwa Wielkopolskiego

 

Podczas gdy Leszek Bierła sprawuje mandat radnego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego 10 lat i teraz ubiega się o reelekcję, dwoje pozostałych kandyduje po raz pierwszy.

Kilka dni temu na pleszewskim Rynku, podczas briefingu prasowego z udziałem wicemarszałka Krzysztofa Grabowskiego, przewodniczącego Sejmiku Jana Grześka i posła Andrzeja Grzyba,  zaprezentowano 9 kandydatów KW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe z okręgu 5. Wśród nich była Mariola Walendowska – prezeska Banku Spółdzielczego w Pleszewie, która zdobyte doświadczenie zawodowe zamierza przełożyć na aktywne działanie społeczne.

Mariola Walendowska – kobieta kandydująca do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego – podczas briefingu KW Trzecia Droga na pleszewskim Rynku

Grzegorz Grygiel – dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej  w Poznaniu, kandydujący z listy Koalicji Obywatelskiej, samorządowe doświadczenie zdobywał jako radny MiG Pleszew, w Pleszewie popierają go także Miłośnicy Ziemi Pleszewskiej.I zaprezentowali go podczas konwencji.

Grzegorz Grygiel kandydat do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego

I trzeci pleszewianin, ubiegający się o mandat radnego wojewódzkiego to Leszek Bierła – od wielu lat lider Prawa i Sprawiedliwości w powiecie pleszewskim, jest radnym Sejmiku od 2014 roku.

Leszek Bierła w Sejmiku Województwa Wielkopolskiego

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska