Kadencje dyrektorów na finiszu

Avatar photoIrena Kuczyńska11 lutego 20202min
UMiG-Pleszew.jpg

W tym roku szkolnym kończy się kadencja sześciu dyrektorów placówek oświatowych w Pleszewie. Trzy podlegają Urzędowi Miasta i Gminy Pleszew, trzy Starostwu Powiatowemu w Pleszewie.

Miasto konkursy już ogłosiło, są kandydaci i termin konkursu. Powiat jeszcze konkursu nie ogłosił. W mieście idą zmiany. Do konkursu nie przystępuje Danuta Prusinowska – Zmyślony, która od 2000 roku zarządza Publicznym Przedszkolem „Bajka” w Pleszewie. Powiedziała radiu Centrum, że 20 lat to dużo, rezygnuje z kierowania przedszkolem i zostanie w „Bajce” jako nauczycielka. O to stanowisko ubiegać się będzie nauczycielka z pleszewskiej Dwójki.
Nie wystartuje też w konkursie długoletni dyrektor Jedynki Janusz Lewandowski – co potwierdziła radiu Centrum Anna Bogacz – rzeczniczka UMiG Pleszew. Dokumenty na konkurs złożyła nauczycielka z tej szkoły. W Lenartowicach o kolejną kadencję dyrektorską ubiegać się będzie dr Anna Sierecka. Konkursy odbędą się 24 i 25 lutego.

Z informacji przekazanych przez Sławomira Sobczyka – naczelnika wydz. edukacji w Starostwie Powiatowym w Pleszewie wynika, że w placówkach podległych powiatowi będą ogłoszone konkursy na dyrektora Poradni Pedagogiczno – Psychologicznej, której od lat szefuje Danuta Szymańska, Centrum Kształcenia Zawodowego, gdzie dyrektorem jest Mirosław Paruszewski i Zespołu Szkół Technicznych na Zielonej, gdzie kończy swoją pierwszą kadencję na stanowisku dyrektora Artur Kukuła.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska