Kanalizacja w połowie z dotacji

Avatar photoIrena Kuczyńska18 lutego 20215min
Gołuchow-czolowe.jpg
2 000 000 zł dotacji z Programu Odnowy Wsi otrzymała gmina Gołuchów w powiecie pleszewskim na budowę kanalizacji w Jedlcu i w Tursku oraz na modernizację stacji uzdatniania wody w Czechlu.  Szacowany koszt całej inwestycji sięga 4 000 000 złotych.
Do sieci o długości 6,5 km zostanie podłączonych 26 gospodarstw domowych w Jedlcu i 55 gospodarstw w Tursku  w tym 5 bloków wielorodzinnych.  Ścieki z nowej kanalizacji będą zrzucone do studzienki, która znajduje się w Jedlcu na skrzyżowaniu drogi powiatowej z drogą prowadzącą do oczyszczalni ścieków w Gołuchowie.
Projekt przewiduje też budowę 6 przepompowni, jedna z nich będzie zlokalizowana na drodze z Turska do Bogusławia przed rzeczką Giszką. Szacowany koszt budowy sieci z przepompowniami  sięga 3 600 000 złotych. 400 000 złotych  może kosztować modernizacja stacji uzdatniania wody w  Czechlu, gdzie trzeba pobudować dwa nowe żelbetowe zbiorniki wyrównawcze o pojemności 150 metrów sześciennych każdy czyli 2 razy większej niż dotychczasowe.
Konieczność budowy nowych zbiorników wynika też ze znacznego ryzyka awarii liczących ponad 30 lat zbiorników metalowych – powiedział radiu Centrum Sławomir Kowalski z UG Gołuchów. Prace przy modernizacji hydroforni zaplanowano na 2022 rok.
Umowę o przekazaniu 2 000 000 zł dotacji z Programu Odnowy Wsi na kanalizację i hydrofornię podpisał w Urzędzie Gminy Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski i wójt Gołuchowa Marek Zdunek.
Foto Skarbnik Gminy Gołuchów Zdzisław Gorzeliński, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, Marek Zdunek - wójt Gołuchowa, Maciej Wasielewski - Starosta Powiatu Pleszewskiego

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska