Kapitalny remont Zespołu Szkół Technicznych z poślizgiem

Irena Kuczyńska13 stycznia 202210min
szkola-na-Zielonej.jpg
Nie udało się, niestety, do końca roku 2021 zakończyć kapitalnego remontu budynku Zespołu Szkół Technicznych w Pleszewie. Termin oddania przekazania wyremontowanego budynku przesunięto na 20 lutego.

Wtedy rozpocznie się meblowanie i wyposażanie klas, na co powiat pleszewski dokłada 1500 000 złotych – powiedział radiu Centrum starosta pleszewski Maciej Wasielewski. 

Starosta potwierdza, że kaliska firma przeprowadzająca kapitalny remont budynku szkoły, poprosiła o przesunięcie terminu ukończenia prac, tłumacząc się trudnościami wynikającymi z pandemii.

Zespół Szkół Technicznych na Zielonej w remoncie Foto Dariusz Niemczewski

Zapewniła też, że teraz wszystkie siły i środki ściągnie do Pleszewa na ul. Zieloną i remont do 20 lutego sfinalizuje. Zwłaszcza, że wymiana instalacji centralnego ogrzewania z dwoma piecami gazowymi w kotłowni, instalacji hydrantowej, oświetleniowej, elektrycznej, sygnalizacji przeciwpożarowej i awaryjno – ewakuacyjnej, sieci teleinformatycznej i internetowej są na końcowym etapie.

Pozostaje wykończenie szkolnych wnętrz czyli układanie posadzek w klasach, na korytarzach, w części administracyjnej budynku, nakładanie na ścianach tapet z włókna szklanego, które nadają się do malowania i są odporne na uderzenia mechaniczne.

Potem przyjdzie czas na malowanie pomieszczeń i wyposażanie izb lekcyjnych w barwach zgodnych z wizualizacją – mówi starosta Maciej Wasielewski, dodając, że powiat dokłada na to 1 500 000 złotych.

Koszt kapitalnego remontu szkoły na Zielonej to 4 700 000 zł, z czego 85 procent kosztów kwalifikowanych pochodzi z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Projekt obejmuje też zakup pomocy naukowych dla szkoły (komputery, wózek widłowy, paletyzator, cała gama stanowisk demonstracyjnych, zestawów egzaminacyjnych, modeli i przyrządów)  i dla Centrum Kształcenia Zawodowego.

Tu zaplanowano  remont pracowni praktycznej nauki zawodu z wyposażeniem w nowe obrabiarki: tokarkę CNC, frezarkę uniwersalną, stół obrotowy i wypalarkę plazmową oraz zakup dodatkowego sprzętu: zestawów komputerowych, projektora multimedialnego, spawarki i przyrządu do pomiaru geometrii kół i osi samochodów. W czasie remontu zajęcia szkolne odbywają się w systemie hybrydowym w nowej części szkoły, w sali sportowej i w CKP.