Siostry z pozwoleniem na budowę

Avatar photoIrena Kuczyńska15 stycznia 20203min
siostry-czolo.jpg

Dobra wiadomość z Broniszewic. Siostry dominikanki odebrały pozwolenie na budowę nowego domu dla 12 niepełnosprawnych chłopaków. Działkę kupił i zbuduje na niej dom oraz go wyposaży anonimowy darczyńca.

O tym, że we wrześniu 2019 roku, czyli dokładnie rok po sfinalizowaniu w Broniszewicach budowy domu dla 56 niepełnosprawnych chłopaków, zgłosił się do dominikanek anonimowy darczyńca z propozycją wybudowania domu dla 12 chłopców i wyposażeniu go we wszystkie niezbędne sprzęty i meble, mówiliśmy już w radiu Centrum.  TUTAJ

Wtedy zakupiona już była działka pod budowę nowego domu, nieopodal tego, który już stoi. W poniedziałek siostry dominikanki pochwaliły się na portalu społecznościowym zezwoleniem na budowę domu mieszkalnego oraz budynku gospodarczo – garażowego. Zaprezentowały też wizualizację nowego budynku. Budowa pewnie wkrótce ruszy.

Tymczasem siostry zbierają pieniądze na elewację stuletniego pałacu, który po wyprowadzeniu chłopaków do nowego domu, nadal wspólnocie służy. Można inwestycję wesprzeć. Szczegóły TUTAJ

I obserwować budowę nowego domu, który jest bardzo potrzebny. Siostry mówią, że o miejsce w Broniszewicach stara się wielu opiekunów niepełnosprawnych chłopców. ” Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych, zwłaszcza, jeśli chodzi o wykluczonych” – tak siostry komentują pojawienie się anonimowego sponsora.

Radio Centrum Siostry z pozwoleniem


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska