Karmin będzie miał salę wiejską

Avatar photoIrena Kuczyńska21 kwietnia 20213min
Karmin_sala-czolo.jpg

Dwadzieścia lat sołtys Karmina Kazimierz Goliński gm. Dobrzyca  walczył o budowę sali wiejskiej. Wreszcie się udało. Gmina Dobrzyca otrzymała 1 400 000 zł dotacji w ramach wsparcia dla gmin popegeerowskich. Dołoży 1 100 000 zł z własnego budżetu i w ciągu dwóch lat sala będzie wybudowana.

Sala stanie w centrum wsi – 100 metrów od kościoła i 100 metrów od szkoły. Budowa rozpocznie się wkrótce. Do końca tego roku obiekt ma stać w stanie surowym zamkniętym. W 2023 roku sala wiejska ma być gotowa.

Projekt przewiduje salę właściwą, szatnię, toalety, pomieszczenia kuchenne, techniczne, socjalne no i kotłownię. Wreszcie będzie miejsce na zebrania wiejskie, spotkania pań z Koła Gospodyń Wiejskich oraz wszelkie imprezy integrujące karmińską społeczność m.in. Dzień Seniora, Dzień Kobiet czy Dzień Dziecka. Do tej pory imprezy odbywały się w klasach w szkole, gdzie jest niewiele miejsca bo i szkoła niewielka i dzieci niedużo. Sołtys Kazimierz Goliński mówi też o wynajmowaniu sali na imprezy rodzinne, „roczki” , „osiemnastki”, przyjęcia pierwszokomunijne czy stypy.

Do tej pory trudno było wykroić z budżetu gminy Dobrzyca 2 500 000 zł, bo na tyle opiewa kosztorys inwestorski. Dlatego gmina czyniła starania o dofinansowanie.

Pozytywnie został rozpatrzony wniosek w ramach wsparcia dla gmin z przeznaczeniem na inwestycje realizowane w miejscowościach, w których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej – tzw. wsparcie gmin popegeerowskich.

Czytaj też  Historia kościoła św. Barbary w Karminie


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska